Battle Royale türünün önlenemez yükselişi devam ederken, bu türün en önemli isimlerinin de yenilik çalışmaları sürüyor. Sevilen video oyun türünün en önemli iki temsilcisi haline gelen PlayerUnknown’s Battlegrounds ve Fortnite cephelerinden ardı ardına geliştirme çabaları gözlenirken, bazı sürpriz durumlarla, oynanışa etki edecek farklılıkların amaçlandığını da görüyoruz. Son olarak geliştirilmeye devam eden, PUBG içerisindeki Savage haritasında rastlanan farklılık, bir yeryüzü şeklinden ziyade, türe bambaşka bir açı getirecek yeniliğe dönüşebilir. Uzaktan bakıldığında yalnızca yüzeydeki bir delikten ibaret olan yapı, tam manasıyla Battle Royale türüne derinlik katmanın yeni bir yolu olması ihtimali var.

PUBG oyununun Savage haritası derinleşiyor

Geliştirilmekte olan ve zaman zaman test sunucularında denenen Savage haritası; 4×4 kilometrelik boyutuyla, daha dar bir alanda, daha mücadeleci bir oynanış amacıyla tasarlanmakta. Harita alanının küçülmesi amaçlanırken bazı noktalardaki coğrafi yapılar dikkat çekiyor. Bir süre önce PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricileri; Günaydoğu Asya bölgesindeki bazı gerçek konumları, yeni haritaya ekleme kararı almışlardı. Bu kapsamda hazırlanan, yani gerçek doğadan alınarak Savage haritasına aktarılan kısımların, görsellerini paylaştılar. Paylaşım sırasındaysa bu ilginç delik dikkat çekiyordu. Bu delikle ilgili detaylar da nihayetinde gün yüzüne çıktı.

Yeni PUBG haritasındaki delik, sadece bir açıklıktan ibaret değil

Savage haritasının, henüz test sunucularında oynanabilen kısmına eklenmeyen bölümünde bulunan delik, sıradan bir coğrafi bölgenin çok ötesinde. Haritadaki deliğin; bir çeşit yeraltı mağarasının girişi görevini üstlendiği açıklandı. Bu mağara; öylesine bir açıklık değil, uçaktan atlayıp, içerisine girilerek mücadeleye başlanabilecek bir derinlik bölgesi konumunda olacak. Yukarı kısımdaki görselden de anlaşılacağı üzere deliğin ana girişi dışında, üç adet de çıkış bölgesi olduğu görülüyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa farklı bir açı getirecek olan yeraltı mağarası sadece bir ana giriş ve üç çıkıştan ibaret de değil. İç bölümdeki boşlukta bir gölet ve bitkisel yapının da bulunacağı belirtiliyor. Ayrıca mağara bölgesinde farklı içerikler oyuncuları bekleyecek. Haritayla birlikte bu ilginç yapının oyuna nasıl etki edeceği, nasıl bir derinlik katacağıysa şimdiden merak konusu olmuş durumda. Öte yandan; PUBG Savage haritasıyla beraber, bu haritaya özel yeni silahların da oyuna ekleneceğini belirtelim.

Etiketler: