Günümüzün en çok oynanan oyunlarından biri olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, bazen biz oyuncuların oyun tecrübesine renk katacak birtakım etkinlikler ile karşımıza çıkıyor. Bu hafta da sürprizlerini ve renklerini bizden esirgemeyen PUBG, şimdi ise Metal Rain isimli yepyeni bir etkinliği biz oyuncularla buluşturuyor. Bu etkinlik esnasında, zırhlı UAZ araçlar ile 8’er kişilik gruplar halinde eğlencenin en had safhalarına çıkıyoruz. Bu etkinlik modunun olayı, işaret fişeği tabancası ile zırhlı UAZ çağırabiliyor olmak. Fakat, bunu her yerde gerçekleştiremiyoruz tabii.

PUBG

PUBG oyununun yeni etkinliği Metal Rain, Erangel’de geçiyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds için getirilen yeni oyun modunda, işaret fişeği tabancası yardımıyla kendimize zırhlı UAZ çağırabildiğimizden bahsetmiştik. Öyle her yerde çağıramıyoruz ne yazık ki. İşaret fişeği tabancamız, sadece beyaz çemberin dışındayken bize zırhlı UAZ getirebiliyor. Eğer işaret fişeği tabancanızı beyaz çemberin içinde kullanırsanız, bu sefer de özel paket ile karşılanıyorsunuz. Ayrıca, dikkat etmeniz gereken bir başka konu daha bulunuyor. Ne yazık ki, işaret fişeği tabancasının sabit olarak çıktığı noktalar bulunmuyor. Bu sebeple, bahsettiğimiz silahları normal ganimet arayışı ile elde edebiliyorsunuz sadece.

Metal Rain isimli etkinlik, an itibari ile bütün PUBG sunucularında oynanabilir durumda. Eğer birinci şahıs bakış açısı ile yeni etkinliğin tadını çıkarmak istiyorsanız, bu özellik de yalnızca birkaç sunucuda bulunuyor. FPS modunu oynamak istiyorsanız da Kuzey Amerika, Avrupa, Asya, Güneydoğu Asla ve Okyanusya sunucularından bir tanesinde oynuyor olmanız gerekmekte ne yazık ki. PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncuları için sunulan Metal Rain modu, Erangel haritasında geçecek. Ayrıca, bu etkinlik sayesinde Erangel haritasında ilk defa dinamik hava durumu özelliği ile de karşılaşacağız.

Etkinlikte yer alabilmek için elinizi biraz hızlı tutmanız da gerekebilir. Zira Metal Rain etkinliği, 23 Nisan 2018 tarihinde, Türkiye saatleri ile sabah saat 2’de son bulacak. Günlerini PUBG ile geçiren oyuncu kitlesi açısından kesinlikle kaçmaması gereken bir fırsat olduğunu düşünüyoruz bu modun. Zira, yakın zamanda dosyalar arasında bulunmuş olan zırhı UAZ araçlarını en sonunda kullanabiliyor olmak, bir hayli zevkli bir oyun tecrübesi demek oluyor olsa gerek. Şimdi ise, gözlerimiz harita seçimi özelliğini gözetlemekte.

Etiketler: