PlayerUnknown’s Battlegrounds denildiğinde, akla hemen Battle Royale türü geliyor tabii ister istemez. Sonuçta, bu türü temsil eden başarılı oyun sayısı, 2 parmak ile sayılıyor günümüzde. Oyun türü çok fazla beğenildiği için de, her 2 oyun da olabildiğince bütün platformlarda boy göstermeye başladı. Buna, mobil platformlar da dahil. Fakat, konumuz mobil platformlar değil elbette. Bizleri, PUBG’nin Xbox One sürümü ilgilendiriyor bu haberimizde. Zira, ortaya çıkan bilgilere göre, PlayerUnknown’s Battlegrounds’un Xbox One sürümü, yakın bir tarihte test sunucularına merhaba demeye hazırlanıyor.

PUBG

PUBG test sunucusu, herkese açık olmayacak gibi görünüyor

Oyunun mobil platformlarda boy gösteren sürümü için gelen 0.4.0 yaması ile birlikte, oyuna çok güzel ve büyük özellikler eklendiğine zaten şahitlik etmiştik. Şimdi ise, bir süredir zaten desteklenen bir platform, yeni bir özelliğe daha kavuşmak üzere. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz bağlantıda bulunan görselde de görebileceğiniz üzere, oyuna test sunucusu da en sonunda geliyor. Fakat, anladığımız kadarıyla, herkese açık olmayacak gibi görünüyor. Çünkü, bağlantısını paylaşmış olduğumuz sayfada bulunan görselde yazanlara göre, PlayerUnknown’s Battlegrounds’un test sunucularına alınacak olan kişi sayısı, sınırlıymış.

PUBG için gelecek olan test sunucularındaki yerlerin sınırlı olması da, yüksek ihtimalle herkese açık olmayacağı anlamına geliyor. Fakat, yine de sorun olacağını düşünmüyoruz bu durumun. Çünkü, en azından yeni gelen özelliklerin konsol üzerinde ne kadar iyi çalıştığı öncelikle kontrol edilmiş olur, ardından ise tam ve düzgün bir şekilde oyuncuların beğenisine çıkar. Durum böyle olunca da, oyuncu ekibi olarak çok da şikayetçi olduğumuzu söyleyemeyeceğiz. Eğer bir şikayetimiz varsa, o da yeni gelen özellikleri veya gelmeye hazırlanan özellikleri, herkesten önce deneyememek olacaktır.

PlayerUnknown’s Battlegrounds’un Xbox One sürümüne gelmeye hazırlanmakta olan test sunucuları, 24 Nisan 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Muhtemelen, yakın bir tarihte artık insanların Xbox One platformu üzerinden oynadıkları test sunucularını da izlemeye başlarız. Bu durum, zaten genelde ya YouTube kanalı sahiplerinin ya da canlı yayın yapan oyuncuların işine yarıyor fazlasıyla. Biz standart oyuncu kesimine de, öyle uzaktan izlemek düşüyor ne yazık ki.

Etiketler: