PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncularının çok uzun zamandır istediği bir özellik vardı. Bu özellik, tabii ki harita seçme özelliği idi. Oyunda 1’den fazla harita olunca, doğal olarak oyuncular bir haritayı daha çok sevmişti, diğer haritayı daha az sevmişti. Bu da doğal olarak böyle bir özelliğe ihtiyaç hissettirmişti. PUBG olarak da kısaltabileceğimiz PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştiricileri de bahsettiğimiz özelliği, özellik istendikten aylar sonra oyuna ekleyebildi.

PUBG

PUBG geliştiricileri yine de oldukça dikkatli davranıyor

Oyunun geliştirici ekibinden yapılan açıklamaya göre bu özellik, öncelikle şu günlerde oyunun test sunucularına eklenecek. Gelecekteki bir güncelleme ile de ana oyuna eklenecek. PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricileri, “En sonunda, oyuncuları eşleştirme konusunda problem çıkartmayacak bir harita seçme özelliği geliştirmeyi başardık. Buna rağmen bir gözümüz bu özellik üzerinde olacak. Çünkü oyuna yeni haritalar eklendikçe, korktuğumuz popülerlik problemi, oyuncuları eşleştirme sistemi üzerinde problem çıkartabilir.” diyor bu özellik hakkında.

Peki, bu yeni özellik nasıl çalışıyor? Sizler için hemen anlatalım: Oyuncular, oyun içerisinde bulunan 3 haritadan istediklerine bu özellik üzerinden tik atabiliyor. Mesela A ve B haritasını işaretlediniz diyelim. Bu durumda C haritası boşta kalıyor ve oyuna başladığınız zaman rastgele olarak A veya B haritasında oynuyorsunuz. Eğer sadece A haritasını seçerseniz, oyun sizi sadece A haritası aktif olan bir sunucuya yönlendiriyor. Zaten bahsetmiş olduğumuz bu özelliğin görselini de hemen yukarıda görebiliyorsunuz.

Etiketler: