Battle Royale oyun modu denildiğinde akla gelen birkaç isimden biri olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, bildiğiniz üzere yakın bir tarihte mobil platformlar için de çıkışını gerçekleştirmişti. Bilgisayar ve konsolları üzerinde PUBG’yi rahatça oynayamayan oyuncular, artık kafaları rahat bir şekilde mobil cihazlarında oyunu oynayabiliyorlardı. Şimdi ise, PlayerUnknown’s Battlegrounds’un mobil versiyonuna yeni bir yama geldi. Bu yama ile birlikte de, oyuncular açısından ciddi anlamda bir öneme sahip olan birkaç yeni özellik eklendi. Bu haberimizde de, sizlere bu özellikler ve biraz daha fazlasından bahsedeceğiz.

PUBG

Yeni PUBG yaması, Andoid cihazlara daha önce geldi

Haberimizde bahsini etmekte olduğumuz yeni özelliklerin geldiği yama, Android işletim sistemine sahip olan cihazlara daha önce geldi. iOS işletim sistemi ile çalışan cihazlara henüz ulaşmamış olmasının sebebi de, Apple Store üzerinde uygulamaların ve yamaların biraz inceleniyor olması. Yani, eğer henüz Apple markalı cihazlarınıza yama gelmediyse, biraz daha dişinizi sıkmanız gerekiyor demek oluyor bu durum. Peki, yeni gelen yama ile birliktte, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu bizlere ne gibi özellikler sunmaya başladı?

Öncelikle, PUBG oyununa gelen büyük özelliklerden bahsetmekte fayda var. Bizlere, Arcade Mode isimli yeni bir oyun modu tanıtıldı. Bu oyun modunda, 28 kişi ve pompalı tüfekler, keskin nişancı silahları, bütün silahlar, yakın silahlar, tabancalar ve eşya cenneti olmak üzere 6 adet varyasyon bulunuyor. Bu yeni mod dışında, antrenman modları da bulunuyor. Training Grounds adı ile gelen modlarda, bütün silahları deneyebilir, atış talimleri yapabilir, kafanıza göre takılabilirsiniz. Bir de, oyuna alaca karanlık seçeneği getirildi.

PlayerUnknown’s Battlegrounds için gelmiş olan bunca özelliğin dışında, oyun içi optimizasyonlar da bulunuyor tabii. Yapılan küçük değişiklikler hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz, buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz internet sitesinde, listeli bir şekilde küçük değişiklikler de yer alıyor. Eğer PUBG’de yapılan değişiklikler ve gelen yeni özellikler hakkındaki fikrimizi soruyorsanız, kesinlikle geliştirici ekibin emek vermekte olduğunu söyleyebiliriz. Elbette, bu durum da bizi fazlasıyla mutlu ediyor. Belki, henüz daha oyunun PC sürümünü bile oynamamışken, bakarsınız mobil platformda oynamaya başlayabiliriz. Sonuçta, hileciler konusunda da bayağı bir avantajlı bir platform kendisi.

Etiketler: