Battle Royale türünün en popüler ücretli oyunlarından bir tanesi olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, 2017 senesinin sonlarında Erken Erişim sürecini tamamlamıştı. Oyuncular ise bu durumdan hiç memnun olmamıştı. Çünkü Erken Erişim bitince, geliştirici ekip daha fazla ne yapacaklarını bilmediklerini söylemişti. Tüm bunların üzerine, Mart 2018 içerisinde PUBG olarak da kısaltılan bu oyunun yenilik planları yayımlanmıştı. İşte bugün oyunun yapımcısı olan PlayerUnknown, bu planlar hakkında konuştu. Yapımcıya göre PlayerUnknown’s Battlegrounds, bir Battle Royale oyunundan daha fazlası olmak istiyor.

PUBG

Eurogamer ekibine röportaj veren PlayerUnknown, “Gerçekten, bizler elektronik spor dalı için güzel bir video oyunu olmak istiyoruz. Bunun için oyunumuzda hiç hata bulunmamalı. Yine de oyunumuzda, oyunu çok ciddi bir şekilde etkileyen hatalar bulunmadığına inanıyoruz. Geçtiğimiz haftalarda Kore’de bir turnuva düzenlendi ve bir oyuncu, oyun içi hata yüzünden turnuva sırasında öldü. Bunu gören geliştirici ekibimiz ise hemen düzeltme yoluna koyuldu. Eğer bir hata görürsek, geç saatlere kadar çalışıp, o hatanın tekrarlanmaması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.” dedi.

“PUBG, oyunculara çok farklı deneyimler sunan bir video oyunu olmalı.”

Açıklamalar, “PUBG oyunumuza daha fazla oyun modunun gelmesini isterim. Bu yüzden etkinlik sunucularının çok işe yarar olduğunu düşünüyorum çünkü bu sayede yeni şeyleri oyuncular ile birlikte test edebiliyoruz. Eğer bu sunucularda gerçekten sevilen bir şey görürsek, oyunumuza bu modu sonsuza dek olacak şekilde eklemek isteriz. Bu sunucular ile ve özel oyunlar sunucuları ile oyunculara farklı deneyimler yaşatmak istiyoruz. PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncuları, ne için savaşacağını, nasıl savaşacağını kendileri seçebilmeli.” şeklinde devam etti.

Açıklamaların devamında ise oyunun yapımcısı, bu oyunun sadece bir Battle Royale oyunu olmasını istemediğini belirtti. Yapımcının söylediğine göre PUBG, özel oyunlar ve etkinlik modu desteği ile oyunculara çok farklı deneyimler sunan bir video oyunu olmalı. Oyuncular, bu oyun içerisinde Battle Royale harici şeyler de yapabilmeli.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster