Sizlere daha önce aktardığımız bir haberde PlayerUnknown’s Battlegrounds için harita seçme özelliğinin geleceğini söylemiştik. Bugün ise Skin Tracer ekibi, PUBG olarak da kısaltılan bu oyunun henüz yayımlanmamış bir sürümüne ulaştı ve bu harita seçiminin gerçek görüntülerini herkese sundu. İşin ilginç yanı ise, oyunun geliştirici ekibinin bu henüz yayımlanmamış oyun sürümünde başka yenilikler de gerçekleştirmiş olması idi. Öyle ki, yayımlanan videoya göre oyunun depo kısmındaki arayüz de değişecek. Eğer dilerseniz bahsettiğimiz görüntülere, yazımızın en sonundan ulaşabilirsiniz.

PUBG

Videoyu haberimizin sonuna ekliyoruz çünkü PlayerUnknown’s Battlegrounds hakkında başka bilgiler de vereceğiz sizlere. Sıradaki bilgi, oyunun ilk büyük elektronik spor turnuvası ile alakalı. Evet, PUBG için bir elektronik spor turnuvası düzenleniyor. Verilen bilgilere göre etkinlik yaz aylarında gerçekleşecek ve 2 milyon dolarlık bir ödül havuzuna sahip olacak. Yani, PlayerUnknown’s Battlegrounds üzerindeki ustalığınıza güveniyorsanız, bu turnuvaya katılmak isteyebilirsiniz.

Bahsetmiş olduğumuz turnuva Berlin, Almanya’da düzenlenecek ve adı PUBG Global Invitational 2018 olacak. Etkinlikte hem en iyi FPS oyuncusu, hem de en iyi TPS oyuncusu seçilecek. Yani turnuvada iki farklı şampiyon göreceğiz. Son olarak söylemek gerekir ki bu etkinlik, 25 Temmuz 2018 ile 29 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

PUBG geliştiricileri, sizlerden yeni bir isim istiyor

Sizlere sunacağımız son bilgi ise biraz ilginç: PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricileri, Savage haritasındaki Abandoned Resort bölgesi için yeni bir isim istiyor. Fakat öneri konusunda tamamen serbest değilsiniz. Çünkü bir ankete katılmanız gerekiyor ve bu ankette isim olarak sadece Palms Resort, Terrace Resort, Paradise Hotel, Nosidam Resort ve Emerald Resort bulunuyor. Bize soracak olursanız Emerald Resort en güzeli.

Etiketler: