Gittikçe zorlaşan Battle Royale oyunları arasındaki rekabette PlayerUnknown’s Battlegrounds, pek çok alanda hızlanan rakibi Fortnite karşısında boş durmamak adına hamleler yapıyor. Bu hafta, oyunun hayranlarını sevindirebilecek bir etkinliğin olduğunu bildirmek istiyoruz. Gündemden düşmemek, oyuncularının memnuniyetini kazanmak adına, geliştirici firmanın çalışmakta olduğunu görüyoruz. Bu kapsamda; oldukça eğlenceli bir mod olan PUBG Desert Knights oyun modu, hafta sonu boyunca ulaşılabilir olacak. Modun özelliklerini, oyuncuları nasıl daha fazla eğlendireceğini ve etkin olacağı tarih aralığını, haberimizin devamında sizler için derledik.

PUBG Desert Knights modu haftasonu etkinliklerinde

Öncelikle nedir bu PUBG Desert Knights modu; diye soran oyuncularımız için kısaca, dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışalım. Neticede sürekli erişime açık olan bir mod olmadığını yukarıda belirtmiştik, dolayısıyla herkes ne olduğunu bilmeyebilir. Hafta sonu süresince oynanabilecek olan modu; PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun Team Deathmatch tarzındaki War modunun farklılaştırılmış bir türü olarak özetleyebiliriz. Bu mod, iki takım üzerinden oynanabiliyor, yani herkes tek değil, iki farklı takım harita üzerinde yer alıyor. Her bir takım ise en fazla 15 kişiden oluşabiliyor. Tabii burada en fazla dememizin sebebi, oyundan çıkanlar ve girenlerin olacağını var saymamızdır.

PUBG Desert Knights modunda haritalar daraltılıyor, eğlence artıyor

Bunlarla birlikte, PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştirici ekibinin, bu moda özel olarak, eğlence dinamiklerini arttırıcı bazı hamlelerinin bulunduğunu da ekleyelim. Toplamda 30 oyuncunun bulunacağı modun haritaları, normal haritanın bir hayli küçük bir bölümünü kapsıyor. Dar alanda daha mücadeleci müsabakalara sebebiyet verilmek üzere hazırlandığını anlayabiliyoruz. Kazanan takımın 200 oyun puanı alacağını da belirtmeden geçmeyelim. Ayrıca bu hafta sonu etkinliğinde gelen modun en önemli özelliklerinden bir tanesini de söyleyelim. PUBG Desert Knights modu müsabakalarına katılan oyuncular, yüksek seviyeli ögelerle maçlara başlayabilecek ve bunları etraftan toplayabilecekler.

Oyunda sürekli bulunmayan, kısa dönemler için aktif edilen bu modun, yıl boyunca belki bir iki seferlik, etkinliklerle gelebileceğini belirtelim. Denemek isteyen, oyunun eğlencesini farklı bir boyuta taşımak isteyen PlayerUnknown’s Battlegrounds hayranları varsa kaçırmamasını öneriyoruz. Hafta sonu etkinliğinin; 4 Mayıs 2018 ile 6 Mayıs 2018 tarihleri boyunca aktif olacağını da hatırlatalım. Hafta sonu ne yapacağım, nasıl farklı bir eğlence bulurum diyen Battle Royale oyunları hayranlarına duyurulur.