PlayerUnknown’s Battlegrounds şu an PC ve mobil platformlar üzerinde bulunuyor. Oyun, PC üzerinde Steam platformunda bulunmakta. Mobil platformlarda ise oyun PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile adı altında iOS ve Android platformlarında bulunuyor. Tencent ekibi belli ki bizim söylediğimiz bu bilgileri bilmiyor veya unuttu. Çünkü Tencent sayesinde PUBG Mobile, PC platformu için çıkışını gerçekleştirdi. Bu çıkış sayesinde oyuncular, bahsi geçen video oyununun mobil sürümünü, bir resmi emülatör sayesinde PC üzerinde oynayabiliyorlar.

PUBG Mobile

PUBG Mobile, şimdi PC oyuncularına sunuldu

Eğer PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile oyununu resmi emülatör ile PC üzerinden oynamayı planlıyorsanız, oyuncu eşleştirme sisteminde sadece emülatör üzerinden oyunu oynayan oyuncular ile eşleşiyorsunuz. Yani, siz bilgisayardan oynarken, karşınıza mobilden oynayan kimse çıkmıyor. Tabii oyunu resmi olmayan emülatörler ile oynarsanız, mobil oyuncular ile karşılaşabiliyorsunuz ve bu durum, karşılaştığınız oyuncular için büyük bir dezavantaj oluyor. Eğer dilerseniz bahsetmiş olduğumuz resmi emülatörü, Tencent ekibinin resmi internet sitesi üzerinden indirebilirsiniz.

Tabii ki PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile oyununun resmi olarak PC platformuna çıkmış olması, birçok oyuncu tarafından olumlu bir şekilde karşılanabilir. Çünkü bu oyun, Steam üzerinde ücretli olarak oyuncuların karşısına çıkıyor. Bahsettiğimiz emülatör ise tamamen bedava. Yine de bedava diye bir emülatör üzerinden mobil oyun oynamaktansa, PC üzerinde farklı PlayerUnknown’s Battlegrounds alternatifleri bulunuyor. Bu alternatif video oyunları oynanabilir. Kendinize eziyet çektirmenize ne gerek var yahu?

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster