Call of Duty: Black Ops IIII isimli video oyunu da Battle Royale macerasına katılıyor. Bahsetmiş olduğumuz video oyunu, Fortnite: Battle Royale ve PlayerUnknown’s Battlegrounds ile yarışmaya hazırlanıyor. Peki, bu konuda oyunun geliştirici ekibi ne düşünüyor? Finder isimli bir internet sitesi ile oyunun yapımcıları bir röportaj gerçekleştirdi ve bu röportaj sonucunda ise ekip, kendi Battle Royale modlarının çok daha iyi olacağını söyledi. Gerçekten Call of Duty: Black Ops 4, daha iyi bir Battle Royale modu ile karşımıza çıkabilir mi?

Black Ops 4

Call of Duty: Black Ops 4 oldukça iddialı geliyor

Finder ekibi, bahsetmiş olduğumuz röportaj sırasında geliştirici ekibe açıkça, bahsetmiş olduğumuz oyun modunun şu anki rekabetini sordu. Oyunun geliştirici ekibi Fortnite: Battle Royale ve PlayerUnknown’s Battlegrounds arasında gerçekleşen bu savaşa nasıl girmeyi düşünüyordu? Sorunun cevabını direkt olarak geliştirici ekip verdi ve ekibe göre kendi oyun modları, piyasadaki diğer modlardan çok daha başarılı olacak.

Bahsetmiş olduğumuz video oyununun geliştirici ekibi olan Treyarch, “Bu tip bir savaş alanına girmek tam da sevdiğimiz bir şey. Eğer herkesten daha iyi ve en iyi Battle Royale deneyimini oyunculara yaşatacağımızı bilmeseydik, böyle bir şey yapmazdık. Kütüphanemizde oldukça fazla içerik var, serimizin 10 yıllık bir geçmişi var, en iyi savaş mekanikleri bizim oyunumuzda, en iyi hareket sistemi bizde, bu yüzden çok da endişeli değiliz.” dedi bu konu hakkında.

Treyarch ekibi ilk açıklamalarında biraz agresif konuşmuş olsa da, bir sonraki açıklama daha sakin idi. Ekip, “Her şey bir yana, video oyunu sektöründe birçok farklı video oyunu için geniş bir alan var. Çoğu zaman insanlar soruyor, Battlefield ile Call of Duty serileri aynı anda nasıl ayakta kalabiliyor diye. Bu sorunun cevabı, insanların farklı şeyleri yapmaktan hoşlanması, oyuncuların da farklı şeyleri oynamaktan hoşlanması.” dedi bu açıklamada.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster