Halihazırda şimdiki nesil konsollarda, PC üzerinde ve iOS cihazlarında varlığını sürdüren Fortnite; bir Nintendo Switch, bir de Android cihazlar için çıkmadı. Oyunun Nintendo Switch versiyonu ne olur, bilemiyoruz ama Android kullanıcılarının duaları kabul oldu. Çünkü Epic Games ekibi, oyunun ne zaman Android cihazlarına geleceğini duyurdu.

Fortnite

Fortnite yeni güncellemelerin de sahibi olacak

Oyunun geliştirici ekibinden gelen açıklamaya göre Fortnite, Android cihazlara yaz aylarında gelecek. Yani oyunu Haziran 2018 ile Eylül 2018 arası bir tarihte göreceğiz. Epic Games tabii ki şimdiden oyunun net çıkış tarihini vermedi. Ekip, bu tarihi çıkışa daha yakın bir zamanda açıklamak istiyor.

Tabii oyunun Android sürümü ufukta ama iOS sürümü için de güncellemeler gelmeye devam ediyor. Ekipten gelen açıklamalara göre oyuna yakında HUD düzeltme ve özelleştirme seçeneği ve sesli konuşma özellikleri eklenecek. Tüm bunların haricinde, oyunun tüm platformlardaki optimizasyon çalışmaları da devam edecek.

Fortnite oyununun sadece iOS sürümü şu sıralar Epic Games tarafında günde 2 milyon dolardan fazla para kazandırıyor. Oyun, Android için çıktığı zaman bu rakamların nasıl artacağını ve değişeceğini gerçekten merak ediyor olacağız çünkü eskiden analistler, bu oyunun sadece mobil platformlardan kazancının günlük 5 milyon doları aşabileceğini belirtmişti. Tabii ki iOS ve Android platformlarının birleşmiş rakamları ile.

Etiketler:

,