Bizler her ne kadar Starfield, RAGE 2, Forza Horizon 4, Days Gone gibi E3 2018’de merakla beklenen video oyunları için heyecanlansak da, bir grup oyuncu şu an Battle Royale oyunlarında neredeyse tüm gününü harcayabiliyor. Bu tip oyunların mobil platformlarda bulunması da, insanların o oyunları çok daha fazla oynamasını, sonucunda da çok daha fazla para harcamasını sağlıyor. İşte bugün sizlere sunacağımız haber de bu konu ile alakalı sayılır. Yeni raporlara göre mobil platformlarda Fortnite, günde neredeyse 4 milyon dolar kazanmaya başladı. Tabii oyun, günlük 4 milyon dolar civarına bir anda, dördüncü sezonun başlaması ile birlikte çıktı.

Fortnite

Fortnite ve Epic Games, yakında para içinde yüzecek

SensorTower ekibinden gelen raporlara göre Fortnite oyununun mobil sürümü, şu ana kadar tek başına 50 milyon dolar kazandırmayı başardı Epic Games ekibine. Raporlara bakacak olursak, bu 50 milyon çok yakında kendini ikiye katlayabilir çünkü oyun, dördüncü sezonun çıkması ile birlikte günde 3.5 milyon dolar kazanmaya başladı. Bu da oldukça inanılmaz bir rakam.

Peki, bu kadar parayı nereye harcıyor oyuncular? Geçmişi bilemiyoruz ama SensorTower, dördüncü sezonun çıkması ile birlikte ekibin 3.5 milyon dolar kazandığı gün, en çok Savaş Bileti ögesinin satın alındığını söylüyor. Bu durum oldukça mantıklı. Çünkü eğer bu oyunu düzenli olarak oynuyorsanız, Savaş Bileti tercih edilebilir bir öge. Direkt olarak V-Bucks satın almaktansa… Bakalım gelecekte daha neler göreceğiz? Bu oyunun gelişimini merakla bekliyor olacağız. Bir başka Fortnite haberinde görüşmek üzere efendim.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster