Geçtiğimiz günlerde sizlere bir haber sunmuştuk. Bu haberimize göre bugün, Fortnite: Battle Royale içerisine Infinity Gauntlet eklenecekti. Özel bir oyun modu ile gelecek olan bu Infinity Gauntlet, tek bir oyuncu tarafından kullanılabilecekti ve kullanan oyuncu da direkt olarak Thanos karakterine dönüşecekti. İşte bahsettiğimiz bu yeni oyun modu, şimdi Fortnite: Battle Royale için yayımlanan v4.1 güncellemesi ile oyuna eklendi. Dilerseniz bu oyun modunun videosunu ve güncelleme detaylarını, yazımızın devamından sizler de görebilirsiniz.

Fortnite: Battle Royale

Thanos, Fortnite: Battle Royale içerisinde özel güçlere de sahip olacak

Öncelikle bu güncelleme ile dediğimiz gibi Limited-Time Mashup: Infinity Gauntlet oyun modu oyuna eklendi. Limited-Time Mashup: Infinity Gauntlet modu içerisinde, oyun başladıktan kısa bir süre sonra oyuna bir meteor düşecek ve bu meteorun düştüğü yerde Infinity Gauntlet bulunacak. Bu ögeyi ilk alan kişi Thanos karakterine dönüşecek ve süper güçlere sahip olacak. Eğer Infinity Gauntlet ögesine sahip olan oyuncu ölürse, Infinity Gauntlet direkt olarak yere düşecek ve herhangi bir oyuncu bunu kullanabilecek ve yine Thanos karakterine dönüşecek.

Tabii Thanos, özel güçlere de sahip olacak. Oyuncular bu karakter ile öncelikle çok güçlü bir yumruk atabilecek. Bu yumruk, binaları yıkabiliyor ve oyuncuları geri itebiliyor. Karakterin ikinci gücü ise bir alan saldırısı. Bu güç ise direkt olarak oyunculara hasar veriyor ve onları geri itiyor. Üçüncü güç ise direkt olarak alev sıkma. Bu yetenek, oyunculara zamanla hasar veriyor. Son yetenek ise süper zıplama, adı üstünde ne olduğu belli. Peki, bu karakterin canı ve kalkanı nasıl?

Epic Games ekibinin söylediğine göre Thanos olan kişi tamamen dolu can ve kalkana sahip oluyor. Thanos, her oyuncu öldürdüğünde kalkanı doluyor ama canınız düşerse, bir daha geri dolduramıyorsunuz. Ayrıca Thanos, bina kurma özelliklerini kullanamıyor. Tabii Limited-Time Mashup: Infinity Gauntlet modu, bildiğiniz Fortnite: Battle Royale deneyiminden biraz farklı oluyor. Öyle ki, Limited-Time Mashup: Infinity Gauntlet modunda sadece sarı ve mor nadirlikteki ögeler çıkıyor oyuncuların karşısına. Ayrıca bu modun ortalama karşılaşma süresi ise 15 dakika civarında.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster