The Witcher 3: Wild Hunt için PlayStation 4 Pro desteği yakın geçmişte bir güncelleme geldi. Yalnız bu güncelleme biraz sorunlu idi. Özellikle de 4K televizyonda oyunu oynayanlar için. Çünkü The Witcher 3: Wild Hunt, PlayStation 4 Pro üzerinde, 4K televizyonda oynanırken daha düşük grafiklerle oyuncuların karşısına çıkıyordu. Bu bir sorundu ve CD Projekt RED ekibi de bu sorundan haberdar olduklarını belirtmişti. Bugün ise ekip Twitter üzerinden bir açıklama yaptı ve sorunu düzeltecek olan bir güncellemenin yolda olduğunu belirtti.

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt için güncellemenin ne zaman geleceği bilinmiyor

CD Projekt RED ekibi ne yazık ki güncellemenin ne zaman geleceğini söylemedi. Çünkü anladığımız kadarıyla, bahsetmiş olduğumuz bu 4K çözünürlükteki grafik sorunu, %100 olarak çözülmüş değil. Ekip hala o sorunu çözmek ile uğraşıyor ve yakın gelecekte de bu sorunu çözecek olan bir güncellemeyi yayımlamayı planlıyor. Bahsetmiş olduğumuz hata, Nisan 2018 başlarındaki bir güncelleme ile oyuna gelmişti ve CD Projekt RED ekibinin de bu soruna bu kadar geç cevap vermesi gerçekten ilgi çekici. Çünkü bu hata yüzünden birçok oyuncu, oyunu 4K halinde oynamak istemiyordu.

Bahsetmiş olduğumuz bu problem, şu an oyunun Xbox One X sürümünde bulunmuyor ve bu yüzden Microsoft ekibinin konsoluna sahip olan oyuncular, bahsetmiş olduğumuz oyunu 4K ve HDR ile rahatlıkla oynayabiliyor. Bakalım PlayStation 4 Pro oyuncuları, ne zaman rahata erecek? Son olarak, bahsettiğimi açıklamaya da hemen aşağıdan göz atabilirsiniz efendim.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster