The Witcher markasına ait bir dizi çıkacağını artık neredeyse herkes biliyor. Sanıyoruz ki bu konu hakkında ekstra bilgi vermeye gerek yok. Bu dizi, oldukça deneyimli bir yazar ve yönetmen olan Lauren S. Hissrich tarafından yazılıyor ve yönetiliyor. İşte bu isim, geçtiğimiz saatlerde The Witcher dizisi hakkında yeni bilgileri Twitter üzerinden yayımladı. Bu bilgiler arasında dizinin ilk sezonunun kaç bölüm olacağı ve ne zaman yayımlanacağı da belirtiliyordu. Dilerseniz yazımızın devamından göz atalım bu bilgilere.

The Witcher 3: Wild Hunt

Lauren S. Hissrich öncelikle Twitter üzerinden, bahsi geçen dizinin ilk sezonunun kaç bölümden oluşacağını belirtti. Verilen bilgilere göre The Witcher dizisi, ilk sezonunda  8 bölüm bulunduracak. Yazarın söylediğine göre bölümlerin tümü senaryo, karakter gelişimi ve aksiyon gibi kategoriler üzerinde oldukça zengin olacak. Yani öyle boş ve sıkıcı bölümler görmeyeceğiz. Peki, daha önemli bir durum var: Bu 8 bölümlük ilk sezon ne zaman Netflix üzerinden yayımlanacak? Lauren S. Hissrich bu sorunun da cevabını verdi.

Yapılan açıklamalara göre bu dizi 2020 senesinde yayımlanacak. Tarihin bu kadar uzakta olmasının sebebi ise, dizinin senaryosunun bile daha bitmemiş olması. Yazarın söylediğine göre sadece dizinin ana hikayesi yazılı ve ilk bölüm için karalamalar mevcut. Buna rağmen, yazılmış olan tüm şeylerin üstünden bir kez daha geçilmesi gerekiyor. Ayrıca diğer 7 bölümün de doğal olarak yazılması gerekiyor. Lauren S. Hissrich bunları tek başına yapmayacak çünkü açıklamalara göre ekibe yeni yazarlar katılacak. Böylece senaryo yazımı hızlanacaktır.

The Witcher dizisi Doğu Avrupa’ya geliyor

Twitter üzerinden yapılan açıklamalara göre bahsetmiş olduğumuz dizi, sizlerin de tahmin edebileceği gibi, Doğu Avrupa içerisinde çekilecek. Zaten The Witcher evrenine dünya üzerinde en kolaylıkla uyan bölge de Doğu Avrupa diyebiliriz. Yani dizi bizlere az çok yakın olacak. Çünkü Doğu Avrupa, Osmanlı Devleti’nden oldukça etkilenmiş olan bir bölge. Hem kültür, hem de diğer ögeler olarak tabii ki.

Etiketler: