Paragon, Epic Games tarafından iptal edilmemesi gereken bir oyundu

Nereye gittin be Paragon?

Epic Games, Fortnite ile milyar dolarlar kazanmaya başlamadan hemen önce, farklı bir video oyununa daha destek veriyordu. Bu oyun, daha çok üçüncü şahıs bakış açısından oynanan, kahraman temelli, üzerine bolca aksiyon serpiştirilmiş bir MOBA oyunu idi. O oyunun adı Paragon olarak geçiyordu ve kendisi, çıkışından sadece iki buçuk sene sonra kapanmıştı. İşte ben o oyunu çok özledim.

Paragon

Paragon neden iptal edildi?

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki Paragon, kapatıldığı günden beri aklımdan hiç çıkmayan bir video oyunu; şu an piyasada bu oyuna alternatif olabilecek hiçbir şey bulunmuyor. Tabii ki diğer MOBA oyunlarına yönelinebilir ama hiçbiri bu oyun kadar kalite bulundurmuyor içerisinde. Bu oyun, Unreal Engine 4 ve özenle geliştirilmişti ve bunu gerçekten hissedebiliyordunuz. Piyasada şu an bu şekilde başka bir MOBA oyunu bence yer almıyor.

Böylesine güzel ve başarılı olan bir oyunun kapanmış olması beni gerçekten, derinden üzüyor. Benim bildiğim kadarıyla da zaten oyunun kapanmasını Tencent gibi şirketlerden ziyade, direkt olarak Epic Games şirketinin en yetkilileri istedi; oyundan yeterince para kazanılmadığı düşünülüyordu. Zamanında SMITE ile aynı sayıda oyuncuya sahip olduğu da açıklanan Paragon, bence çok güzel bir geleceğe sahipti.

Belki o zaman düşünülemedi ama günümüzün Battle Pass sistemi ile o video oyunu kurtarılabilirdi. Ben açıkçası Battle Pass sisteminden nefret ediyorum ama eğer Paragon oyunu yaşayacaksa, gidip o sistemden satın bile alabilirdim. Eminim ki o video oyununun sıkı oyuncu kitlesi de aynı şeyi yapardı; herkes o oyunun ne kadar özel olduğunu gayet iyi biliyordu. Epic Games, oyuna ait her kaynağı sattı ve artık geri geleceğini de pek düşünmüyorum oyunun.

Eğer internet sitemizi takip ediyorsanız fark etmişsinizdir, geçen gün Genesis diye bir MOBA oyununun incelemesini yayımladım. Bu incelemeyi yazdığım sırada MOBA oyunları ile alakalı Reddit topluluklarını dolaşırken, Paragon oyununun topluluğunun hala aktif olduğunu fark ettim ve gerçekten gözlerim doldu. Zaten bir süredir bu oyunu aklımdan çıkartamıyordum; o topluluğu görünce oyunu ne kadar derinden özlediğimi fark ettim.

Bu da böyle bir içerikti işte. İçeriğimi hazırlarken herhangi bir planım yoktu. Sadece, Paragon oyununu gerçekten çok özledim ve bunu birileri ile paylaşmak istedim. Önümüzdeki günlerde ve ondan sonraki dönemlerde birbirinden güzel ve farklı oyunlar piyasaya sürülecek. Umuyorum ki o oyunlar sayesinde şu an çektiğim şu acıyı biraz daha bastırabilirim.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
5 Yorum
En Çok Oylanan
En Yeni En Eski
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
5
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x