Blizzard Entertainment ekibinden gelen yeni bir açıklama, Overwatch oyununu deneyimlemek isteyen oyuncuları sevindirdi. Çünkü bu açıklamaya göre bahsetmiş olduğumuz video oyunu, 25 Mayıs 2018 ile 29 Mayıs 2018 tarihleri arasında PC, PlayStation 4 ve Xbox One sahipleri için ücretsiz olacak. Oyuncular, bu tarihler arasında oyunu ücretsiz bir şekilde deneyebilecek ama tarih aralığı sonlandığı zaman, oyuncuların bu oyuna bir bedel ödemesi gerekecek. Yani, oyun sonsuza dek ücretsiz olarak kütüphanelere eklenmeyecek.

Overwatch

Overwatch oyuncularını yepyeni içerikler bekliyor

Peki, Blizzard Entertainment neden böyle bir şey yapıyor? Çünkü Overwatch isimli bu video oyunu ikinci yaşına giriyor. Tabii oyun için böyle önemli bir gün yaklaştığı için, sadece basit bir ücretsiz hafta sonu etkinliği ile oyuncular karşılaşmayacak. Oyunun geliştirici ekibi, 22 Mayıs 2018 ile 12 Haziran 2018 tarihleri arasında bir de etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlik dahilinde oyuncular, bu oyunun yeni yaşına dair yeni kozmetik ögelere oyun içerisinden ulaşabilecek.

Bahsetmiş olduğumuz yeni Overwatch etkinliği, öncelikle oyuna 50 adet yeni kozmetik öge getirecek. Bu ögeler arasında 8 adet Efsanevi, 3 adet de Epik seviyede öge bulunacak. Ayrıca Doomfist, Moira ve Brigitte karakterleri için de yeni danslar eklenecek. Tüm bunların haricinde oyuncular, Petra isimli yeni bir haritada oyunu deneyebilecek. Petra, Deathmatch modunun oynanabileceği bir harita olacak. Bahsetmiş olduğumuz bu Deathmatch modu da bahsettiğimiz etkinlik ile rekabetçi bir mini moda sahip olacak.

Tabii ki ganimet kutularının olmadığı bir etkinlik olmazdı. Bu etkinlik dahilinde Overwatch içerisine Anniversary Loot Box eklenecek ve oyuna giriş yapan her oyuncuya 1 adet Efsanevi Anniversary Loot Box verilecek. Bu kutudan garanti olarak 1 adet Efsanevi öge düşürebileceksiniz. Ayrıca etkinlik boyunca tek seferde 50 adet Anniversary Loot Box alırsanız, yine 1 adet Efsanevi Anniversary Loot Box sizin olacak. Son olarak, oyunda gerçekleştirilmiş olan tüm sezonluk etkinliklerde karşımıza çıkmış kozmetik ögeler, Anniversary Loot Box içerisinde bulunacak.

Etiketler: