PC donanımı üzerinden madencilik, tam gaz ile devam ediyor ve şimdi bu madencilik işlemi, oyuncuların da işine yaramaya başlıyor. Öyle ki, bir Alman şirketin kurduğu Games From Space isimli sistem ile bilgisayarınızdaki ekran kartını kiralayıp, ücretsiz bir şekilde video oyunu sahibi olabiliyorsunuz. Dilerseniz bu ücretsiz oyun mevzusunu, ekran kartı kiralama mevzusunu sizlere biraz daha detaylandıralım.

Ücretsiz oyun

Öncelikle ekran kartı kiralama hakkında konuşalım

Games From Space üzerinden ücretsiz oyun sahibi olabilmek için öncelikle bir masaüstü uygulaması indiriyorsunuz ve bu uygulama, sadece siz istediğiniz zaman ekran kartınızın gücünü kullanarak, şirket için madencilik yapıyor. Bu madenciliğin sonucunda ise sizler puan kazanıyorsunuz ve kazandığınız puanlar ile oyun alabiliyorsunuz.

Ücretsiz oyun için ne kadar puan gerekiyor?

Games From Space ekibi bu konuda oyuncuları karanlıkta bırakmıyor. Öncelikle sistemde sadece belli olan video oyunlarını ücretsiz olarak alabiliyorsunuz. Ekip, sizlere bir oyunu kaç günde ücretsiz alabileceğinizi de söylüyor ama bu hesaplamalar NVIDIA GeForce GTX 1070 ekran kartı üzerinden yapılıyor. Mesela NVIDIA GeForce GTX 1070 ile 9 günde Minecraft, 9 günde Rocket League, 26 günde Player Unknown’s Battlegrounds, 11 günde Fallout 4 ve 9 günde Counter-Strike: Global Offensive sahibi olabiliyorsunuz. Tabii sistemde daha fazla oyun bulunuyor, bunlar sadece örnek. Sistemde bulunan tüm oyunlar ise Games From Space sitesinde görünüyor.

Açıkçası böyle bir sistemin ortaya çıkmasına hiç şaşırmadık çünkü şu sıralar ortada bu sisteme benzer birçok platform bulunuyor. Mesela Gamma Now isimli bir uygulama, yine sizin ekran kartı ve işlemci gücünüzü kullanarak, sizlere mikro ödeme ögeleri verebiliyor. Mesela Overwatch içerisindeki ganimet kutuları, Fortnite: Battle Royale için V-Bucks gibi ögeler bu sistemde bulunuyor.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster