Geçtiğimiz sene Nintendo Switch ve Wii U için çıkışını gerçekleştirmiş olan The Legend of Zelda: Breath of the Wild, anlaşılan o ki piyasada çok uzun bir süre, “En yeni The Legend of Zelda oyunu.” başlığı ile duramayacak. Çünkü Nintendo ekibi, yeni bir iş ilanında, yeni bir The Legend of Zelda projesinin olduğundan bahsetti. Bu projeye bakacak olursak, ya seriye yeni bir video oyunu geliyor, ya da halihazırda piyasada bulunan video oyununa bir ek paket geliyor. Gelin, bu konunun detaylarına yazımızın devamından göz atalım.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Yeni bir The Legend of Zelda oyunu mu geliyor?

Nintendo ekibi, bahsetmiş olduğumuz bu iş ilanında bir bölüm tasarımcısı arıyor. İş ilanının detaylarına göre bu bölüm tasarımcısı, bir The Legend of Zelda projesi üzerinde görev alacak ve oyunun haritasını tasarlayacak. Böyle deyince, direkt olarak seriye yeni bir video oyunu geliyor şeklinde düşünebilirsiniz ama ekip, kısa zamanlı bir kontrat teklif ediyor iş başvurusu yapacak olanlara. Bu durumda da ekibin tamamen yeni bir video oyunu yaptığını düşünmek zor. Öyle ki, serinin en yeni oyunu tam geliştirilme sürecine 2013 senesinde girmişti, bu süreç 2017’de sonlanmıştı.

Nintendo eğer kısa zamanlı bir çalışan arıyorsa, geliştirilmekte olan video oyunu bir mobil oyun olabilir. Eğer ortada bir video oyunu yoksa, direkt olarak en güncel oyuna bir ek paket de geliyor olabilir.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster