Bir Battle Royale furyasıdır devam ederken, düşük bütçeli ve yalnızca bu oyun modunu oynatan oyunların yükselişi devam ediyor. Hal böyle olurken, yüksek bütçeli markaların da bu oyun modunu barındıracağına dair haberler de peşi sıra gelmeyi sürdürüyor. Kesin bir açıklama yapılmamakla birlikte, yeni çıkacak Call of Duty oyunlarına dair söylentilerin sıklaştığı bir dönemde bulunuyoruz. Son söylentiye göreyse; Nintendo Switch platformuna özel olarak çıkacak, bir Call of Duty: Battle Royale oyunu geliştirilmekte. İşin ilgin kısmıysa, bunun ayrıca bir video oyunu olarak piyasaya sürülecek olması. Eğer söylentiler doğruysa, Call of Duty Battle Royale isminde veya benzeri isimde bir oyunun, 2018 senesinin sonbahar döneminde, Nintendo Switch kullanıcılarına sunulması beklenebilir. Detaylar için haberimizin devamına bakabilirsiniz.

Call of Duty Battle Royale oyunu, ayrı olarak Nintendo Switch için gelebilir

İsimleri açıklanmayan ama oldukça sağlam kaynaklar olduğu söylenilen kişilerden alınan bilgilere göre, belirttiğimiz gibi bir Call of Duty: Battle Royale oyunu çıkışını gerçekleştirecek. Burada dikkat edilecek unsur ise oyunun Call of Duty: Black Ops IIII oyununun bir oynanış modu olarak değil de bambaşka bir oyun olarak piyasaya sunulacak olması. Bu farklı oyun için de Nintendo Switch platformu seçildiği söyleniyor. Henüz kesinlik kazanmasa dahi PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında çıkışını gerçekleştirecek olan Call of Duty: Black Ops IIII oyununun içerisinde bir Battle Royale modunun olması bekleniyor. Kapladığı alan bakımından sıkıntı yaşatabilecek bir platform olan Nintendo Switch içinse; söylentide bahsi geçen yola yönelecek gibi bir durum söz konusu.

Call of Duty Battle Royale, 2018 Sonbahar dönemine yetşebilir

Henüz kesin bir açıklama yapılmamasına rağmen söylentinin doğruluk ihtimalinin yüksekliği üzerinde duruluyor. Mevcut durumun söylentiden ibaret kalmasıyla da oyunun ismiyle ilgili henüz bir bilginin bulunmadığını belirtebiliriz. Muhtemelen Call of Duty Battle Royale veya Activision tarafından bulunan markaya özel bir isimle, bu video oyunun çıkışı gerçekleşebilir. Aynı şekilde, Nintendo Switch için özel çıkarılacak bu oyunun çıkış tarihine dair bir açıklama bulunmamakla birlikte bazı olası tahminler ön plana çıkıyor. Bu tahminlerden en belirgin olanının, Call of Duty: Black Ops IIII oyunuyla aynı anda çıkışın gerçekleştirilebileceği olduğunu belirtelim.

Bilindiği üzere Call of Duty: Black Ops IIII oyununun çıkış tarihi olarak 12 Ekim 2018 tarihi verilmişti. Nintendo Switch Platformuna özel olarak çıkacak olan Call of Duty: Battle Royale oyununun da aynı tarihte piyasaya sunulması oldukça muhtemel. Böylelikle Activision, hem yer konusunda tasarruf edecek, hem popüler markasını farklı bir platforma taşıyacak hem de beğenilen oyun türünde farklı bir adım atabilecek. Gelişmeleri ve markaya dair yeni haberleri, 17 Mayıs 2018 tarihinde gösterileceği söylenen yeni videolar ve açıklamalar vasıtasıyla görebileceğiz.

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster