Mount & Blade II: Bannerlord – Önem vermeniz gereken en iyi yetenekler

Bu yetenekler, Mount & Blade II: Bannerlord oyununda sizi başarıya ulaştırabilir.


Mount & Blade II: Bannerlord gibi bir ortaçağ simülatöründeki yaşam, tahminen zor ve bugünkü gibi, hayatta kalmak veya gelişmek için becerilere ihtiyacınız var. Neyse ki bu video oyunu, ihtiyacınız olan tüm becerilere sahip bir yetişkin olarak başlamanıza izin veriyor ve onlar için çok çalışmanız gereken gerçek hayatın aksine daha kolay bir deneyim elde edebiliyorsunuz. Vahşice etkili bir savaş ağası olmak istiyorsanız hangilerini alıp geliştirmeniz gerektiğini önermek için buradayız; barış asla bir seçenek değildi. Şimdi dilerseniz, bu oyunda önem vermeniz gereken en iyi yeteneklerden bahsedelim efendim.


Mount & Blade için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord oyununda önce hangi yetenekler geliştirilmeli?

Yerleşimleri fethetmeye ve kendi ülkenizi kurmaya başladığınızda, bu yerleşimlerin veya kalelerin sizin gibi zalim asil lord gibi üzerine düşeni yaptığından emin olmak isteyeceksiniz. Steward becerisiyle yönetiminizi ve her yerleşimin çıktısını iyileştirebilirsiniz. Bu, bölgelerinizin savaş çabalarınıza daha iyi katkıda bulunmasını sağlar. Emperyalizme daha iyi odaklanabilmeniz ve gerçek bir ortaçağ lordu gibi feodal statükoyu sürdürebilmeniz için artan köylü vergileri, çiftlik üretim artışları, daha az gıda tüketimi gibi avantajlar içerir.

Mount & Blade II: Bannerlord, bir ortaçağ oyunudur ve kendi silahınızı yapma şansınızı kaçırırsanız, zanaatkar atalarınıza utanç getirirsiniz. Smithing, size sadece efsanevi eşyalar yapma şansı vermekle kalmaz, aynı zamanda silah hasarı için bonuslar da verir. Ayrıca, bazı bonusları daha güçlü ve zinde olmanızı sağlayarak, atletizm ve binicilik de almışsanız sahip olunması gereken iyi bir beceridir. Bu enerjiyi boş zamanlarınızda silah yapmaya da harcayabilirsiniz.

Kuşatmalarda uygun donanıma sahip olmak sizi bir ton baş ağrısından kurtarabilir. Mancınıklar, koçbaşılar ve kuşatma kuleleri – bu kitle imha silahlarının askerlerin değil, mühendislerin kör zihinlerinden geldiğini söylemek güvenli. Bu nedenle, kendi kalelerinizi almayı veya daha iyi kurulmuş olanlardan bazılarını kuşatmayı seviyorsanız, mühendislik becerisine sahip olmak güzel bir beceridir. Mühendislik, kaleleri yok etmediğinde kendi duvarlarınızı güçlendirmek için de kullanılabilir.

Özellikle savaşın çoğunu at sırtında geçirmeyi tercih ediyorsanız, atletik beceri çoğu zaman durumsal bir beceri olabilir. Bununla birlikte, savaş alanında formda bir birey olmanın yaşam ve ölüm arasındaki fark olduğu durumlar hala vardır. Ayrıca, atınız ölümsüz değildir ve kendi kalenizi elde ettiğinizde, sizin gibi olmak isteyen birinin onu kuşatması an meselesidir. Atlar, özellikle savunma yapıyorsanız, kuşatma savaşlarında pek başarılı olmazlar. Bunun için hayvanlar yerine kendi kaslarınıza daha fazla güvenmeniz gerekir.

Liderlik ve taktik becerisi, sizi aptal bir savaş çığırtkanı barbardan, kaleler almaya ve kendi imparatorluğunu kurmaya layık birine ayıran şeydir. Liderlik becerisi, birliklerinize moral ve idari şeyler içeren çok sayıda büyük ikramiye verir. Bu nedenle oyunun hem savaş, hem de yönetim yönünü etkiler. Hemen almanıza gerek yok, ancak maiyetiniz ve egemenliğiniz arttıkça, insanlık tarihimiz boyunca çoğu soyludan ziyade bunu hak eden biri gibi davranmaya başlamanız gerektiğini unutmayın.

Gerçekçi olalım, çoğu zaman Mount & Blade II: Bannerlord oyununda dövüşlerin çoğunu yapmayacaksınız. Bu sorumluluk ordunuza düşüyor. Bu, sayıca fazlayken kaybederseniz onları suçlayabileceğiniz anlamına gelmiyor elbette; onlara komuta edeceksiniz. Bunu önlemenin bir yolu, taktiklerinizi geliştirmektir. Taktik becerisi, birliklerinize ek hasar veya düşmana moral kaybı gibi bazı etkileyici bonuslar sağlar. Bunların tümü, özellikle sayıca az olduğunuz ve daha zengin soylular tarafından zorbalığa maruz kaldığınız her türlü savaşı kazanma şansınızı artırmanıza yardımcı olur.