Mount & Blade II: Bannerlord – Krallıklara nasıl katılınır, paralı asker nasıl olunur?

Daha hızlı ilerlemek için bu oyunda bazı ittifaklar yapmak gerekir.

Yalnız başına ilerlemek, her zaman başarıyı getirmez. Gerçek hayatta olduğu gibi Mount & Blade II: Bannerlord oyununda daha hızlı ilerlemek ve daha güçlü olabilmek adına bazı ittifaklar yapmak gereklidir. Bahsi geçen oyundaki ittifaklar ise paralı asker olmak ve bir kültüre katılmak şeklinde gerçekleşir. Okumakta olduğunuz rehber yazısında da sizlere Mount and Blade 2: Bannerlord oyununda paralı asker nasıl olunur ve kültürlere yani krallıklara nasıl katılınır sorularının yanıtlarını veriyoruz.


Mount & Blade için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord ile güçleri birleştirmek

Bahsi geçen oyunda tek başına ilerlenebilir fakat bu ilerleyiş bazı özelliklerin gelişmesini engeller. Ayrıca, yalnızca kendi klanının başında bulunan bir komutan olunduğu takdirde, Mount & Blade II: Bannerlord oyununun pek çok dinamiğinden mahrum kalınabilir. Daha güçlü olmak ve daha hızlı gelişim göstermek adına paralı asker olmak ve sonrasında da bir kültüre dahil olmak daha faydalı bir ilerleyiş sağlar.

Paralı asker olmak da, bir kültürün bünyesine katılmak da oldukça kolay bir işlemdir. Bu işlem için soylularla konuşmak gibi gayet basit bir işlem gerekir yalnız öncesinde oyuncuların klan rütbesini bir miktar geliştirmesi lazımdır. Zaten bu oyunun oyun mekaniklerinden ötürü oyuna ilk başlandığı zamanlarda klan kurmak ve klanın rütbesini yükseltmek adına adımların atılması gerekir. Belirli bir deneyimin ardından ise rehber başlığımıza konu olan ittifak işlemlerine geçilebilir.

Paralı asker nasıl olunur?

Paralı asker olmak için tek yapmak gereken davranış bir soylu ile diyaloğa girmek ve bu diyalog sırasında paralı asker olmak için gerekli seçenekleri bulmaktır. Bir soyluya paralı asker olmak istediğinizi söylediğinizde ve ardından gelen konuşmaları sürdürdüğünüzde kolayca paralı asker olabilirsiniz. Bu işlem sonrasında, konuştuğunuz soyluya bağlılık yemini eder ve oyunun devamını paralı asker olarak devam ettirirsiniz.

Paralı asker olunduğu takdirde oyundaki ilerleyişinize benzer biçimde devam etmekte özgürsünüzdür. Yalnızca, bazı sözleşmeler alarak bağlı bulunduğunu kişiye yardımcı olabilir ve sözleşmelerin karşılığında ödüllendirilirsiniz. Çevredeki haydutlar gibi başıboş birliklerle yapacağınız savaşlardan da fazladan kazançlar elde edersiniz. Paralı asker olmaktan çıkmak için ise soyluya gidip, paralı asker olmak istemediğiniz yönündeki diyalogları kullanmanız yeterlidir.

Krallıklara nasıl katılınır?

Paralı asker olmak için klan seviyesinin 1 olması gerekirken, bir kültüre yani krallığa katılmak için klan seviyesinin 2 olması gerekir. Üst kısımda anlattığımıza benzer şekilde bir kültüre katılmak istediğinizde diyalog sistemine girilir. Bir soyluyla da konuşarak bu yolda ilerleyebilirsiniz lakin en kısa sonucu girmek istediğiniz kültürün lideriyle yaptığınızda alırsınız. Bunun için de öncelikle hangi kültüre dahil olmak istediğinize karar vermelisiniz.

Kararınızı vermenizin ardından yapılması gereken dahil olmak istediğiniz kültürün liderini bulmaktır. Bunun için de klavyeden N tuşuna basarak ansiklopedi kısmını açarak aradığınızı bulmanız kolaylaşacaktır. Ansiklopedide kısa bir gezintinin ardından tercih ettiğiniz kültürün liderinin adını öğrenirsiniz. Bu kişinin adını arattığınızda son olarak nerelerde görüldüğü bahsi geçen kısımda yazılıdır.

Bu bölgeye giderek, kültürün lideriyle konuştuğunuzda ise o kültüre dahil olursunuz. Mount and Blade 2: Bannerlord oyununa, artık o kültürün bir soylusu olarak devam edersiniz. Bu aşamanın sonrasında istediğiniz bir alana saldırdığınız takdirde kültürden atılabilirsiniz. Mensubu olduğunuz kültürün savaşta olduğu yerlere saldırmanızda ise bir sakınca yoktur. Yalnız bir davranış göstermek dışında, kültürün lideriyle diyaloğa girerek de istediğiniz takdirde kültürden ayrılabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x