Mount & Blade II: Bannerlord – En hızlı para kazanmak için taktikler ve ipuçları

Bu yapımda hızlıca para kazanmak ve amacımıza daha hızlı ulaşmak için bazı önerilerimiz var.

Paranın dünya üzerinde pek çok kapıyı açabildiğini biliyoruz. Benzer bir durum, Mount & Blade II: Bannerlord oyununda da geçerlidir. Bu video oyununda paramız olduğu müddetçe ilerleyişimiz de hızlanacak ve olumsuzluklardan fazlaca etkilenmemiş olacağız. Para kazanmanın pek çok yolunun bulunduğu Mount and Blade 2: Bannerlord oyununda, daha hızlı para kazanmanın yollarını, bu rehber yazımızda sizler için kaleme alıyoruz.


Mount & Blade için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Mount and Blade 2: Bannerlord - En hızlı para kazanma taktikleri ipuçları

Mount and Blade 2: Bannerlord oyununda para önemli bir güçtür

TaleWorlds Entertainment tarafından geliştirilen bu yapımda en çok ihtiyaç duyulan unsurlardan birisi de paradır. Mount & Blade II: Bannerlord oyununda para kazanmanın pek çok yolu vardır ama bunlardan bazıları hem daha az zahmetlidir, hem de vakit açısından daha kısa sürede olabilir. Ayrıca, para kazanmak için denenebilecek olan bazı yollar daha az risk taşıdığından kesin sonuçlar verebilir.

Paranın fazla bulunması, bazı durumlarda ordumuzu ve bizi kurtarırken bazen de eksiklerimizi kolaylıkla yerine koymamızı sağlar. Örneğin, bir savaşta bozguna uğrarsak her ne kadar tecrübeli askerlerimizi kaybetsek de kısa sürede sayı bakımından ordumuzu yenine koyabiliriz. Aynı zamanda, kaybettiğimiz at gibi taşıma birimlerini ve eşyalarımızı da para vasıtasıyla yeniden oluşturabiliriz.

Üst kısımlarda da belirttiğimiz gibi bu video oyununda para kazanmanın pek çok yolu vardır ama bazıları daha hızlı bir biçimde bizi bu amacımıza ulaştırır. Alt kısımlarda, maddeler halinde sizlere daha hızlı para nasıl kazanılır sorusunun yanıtlarını vermeye çalışacağız. Önerdiğimiz yollar, oyunun her aşamasına göre farklılık gösterebilir. Dilerseniz sözümüzü daha fazla uzatmadan en hızlı para kazanmak için yapmamız gerekenleri sizlere sıralayalım.

Ticaret yaparak hızlıca para kazanmanın yolları

Mount and Blade 2: Bannerlord oyununda ticaret yapmak, en rahat ve risksiz para kazanma yollarının başında gelir. Özellikle bu oyuna yeni başlayanlar için ticaret yapmak önerilecek bir yöntemdir. Ticaret yapmanın da bazı püf noktaları bulunur. Bu noktaların başında da bir ürünü mümkün olan en ucuz fiyata satın alıp, benzer şekilde en yüksek fiyattan satma işlemi yer alır. Satın alınan eşyaların fiyatıyla ilgili gerekli bilgileri görmek ise oldukça kolaydır.

Şöyle ki, ticaret yapılan bölgelerde ürünlerin fiyatları kırmızı veya yeşil renkte yazılabilir. Kırmızı yazılan fiyatlar ortalamanın üstünde, yeşil renkli fiyatlar ise ortalamanın altında değeri gösterir. Ürünleri yeşil fiyattan alarak, kırmızı fiyattan satabilirseniz, karlı bir ticaret yapmış olursunuz. Ayrıca, farklı yerleşim alanlarında bazı ürünler oldukça ucuzken, bazı yerlerde alım fiyatının kat kat fiyatına satılabilir. Çok sayıda yerleşim alanını gezmek ve belirli ürünlerin alış fiyatlarını bir kenara yazmak işinize oldukça yarayacaktır.

Seferlere katılarak hızlıca para kazanmak

Bir krallığa dahil olduğunuzda, krallığınıza mensup olan bazı liderlerin ordu topladığını görürsünüz. Sizler de kendi ordunuzu toplayıp sefere çıkabilirsiniz ama güçlü bir orduya dahil olmak daha hızlı bir yöntemdir. Bu ordular, liderler tarafından seçilen yerleşim alanlarına saldırılar düzenler. Güçlü bir orduyla savaşa katılıp, zafer elde ettiğinizde bu savaşın gelirleri sizin olacaktır.

Bundan daha çok işinize yarayacak olan noktaysa, ele geçirilen yerleşim alanlarında hak sahibi olmanızdır. Eğer, savaştan zaferle ayrılır ve bir bölgenin fethinde rol oynarsanız, o bölgeden gelir elde etmeye başlarsınız. Böylece, siz oyunun farklı bir bölgesinde olsanız bile zamansal olarak sürekli geliriniz artacaktır. Bir nevi, o yerleşim alanının gelirlerini almaya başlarsınız. Bu yöntemi, kendi krallığımızı kurduğumuzda veya orduyu kuran lider olduğunuzda da uygulayabilirsiniz.

Düşman olan krallıklarla savaşarak hızlıca para kazanmak

Savaş ganimetleri, Mount & Blade II: Bannerlord oyunundaki en temel gelir kaynaklarından birisidir. Savaşlarda kazanılan eşyaları sattığınızda belirli miktarda para kazanırsınız ama bu miktarlar her zaman tatmin edici olmayabilir. Biraz daha ciddi gelirler elde etmek isterseniz, düşman olunan krallıkların ordularına saldırmanızı önerebiliriz. Bu savaşlardan elde edilen ganimetler çok daha değerli olacağı gibi düşman liderlerini ele geçirmeniz de mümkün olur.

Düşmanların liderlerini esir olarak aldığınızda, bu kişileri yerleşim alanlarındaki bazı bölgelerde satabilirsiniz. Çok sayıda düşman liderini esir alırsanız, sizlere bu esirlerin karşılığında yüksek meblağda paralar ödenir. Tüm bu maddelerden farklı olarak eğer kendinize güveniyorsanız, yerleşim alanlarındaki turnuvalara katılmayı da deneyebilirsiniz. Özellikle zırh seviyeniz iyi olduğu takdirde kazanabildiğiniz bu turnuvalardan da hatırı sayılır miktarda para ödülleri kazanmanız mümkün olur.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x