Mount & Blade II: Bannerlord – Daha fazla yoldaş edinmenin yolları nelerdir?

Daha fazla yoldaşla, daha hızlı ilerleyiş sağlanabilir.

Başarıya ulaşmanın yolu, iyi bir ekibe sahip olmaktan geçer. Mount & Blade II: Bannerlord oyununda da ekibimize dahil ettiğimiz yoldaşların vasıtasıyla güçlendirebiliriz. Bu yapımda ne kadar çok yoldaşa sahip olursak, ordumuz o kadar kullanışlı hale gelecektir. Okumakta olduğunuz yazımızda da Mount and Blade 2: Bannerlord oyununda nasıl daha fazla yoldaş edinebilmenin yollarını anlatacağız. Çok zorlu olmayan bu meselenin nasıl çözüleceğini merak eden okurlarımızı alt satırlarımıza alabiliriz.


Mount & Blade için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Mount & Blade II: Bannerlord

Mount and Blade 2: Bannerlord ile yoldaş sayısını arttırmak basittir

Yoldaş sayısını nasıl arttırırız sorusunun yanıtı aslında Mount & Blade II: Bannerlord oyunu için oldukça basittir. Bu yapımda, klan seviyesini arttırdıkça bir fazla yoldaş edinmek mümkün olur. Bir diğer deyişle, klan seviyemizi her arttırdığımızda ekibimize bir tane daha fazla yoldaş ekleyebiliriz. Peki, klan seviyemizi nasıl arttırırız diye soracak olursanız bu sorunun da yanıtını verelim ve yollarını da kısaca sizlere aktaralım.

Klan seviyesini arttırmak için Mount and Blade 2: Bannerlord oyununda nam kazanmak gereklidir. Nam kazanmanın pek çok farklı yolları bulunur. Örneğin, bir krallığa mensup olduğumuzda girilen her savaşın sonunda nam kazanırız. Özellikle kendi ordu sayımıza yakın veya daha üstündeki orduları yenmek bize yüksek miktarda nam kazandıracaktır. Yine de kazandığımız her savaşta nam seviyemizin artacağını bilmeliyiz.

Bununla birlikte yerleşim alanlarında yer alan arenalardaki turnuvalara katılarak nam seviyesi arttırılabilir. Yalnız, buralarda turnuvalara katılmak ve fazla sayıda rakip öldürmek nam kazandırmaz. Ancak, arenalardaki turnuvaları kazanarak nam seviyesini güçlü bir miktarda arttırabiliriz. Bununla birlikte oyundaki görevler sayesinde de nam kazanılabiliyor. Bir de mensubu olduğumuz krallığın düşmanlarına karşı eylemlerde bulunduğumuzda nam kazanımı yaşanıyor.

Şöyle ki, mensubu olduğumuz krallık ile savaş halinde olan bir krallığın; köyleri yağmalanırsa, ordularına ve kervanlarına saldırılırsa, savaşlarda kendi krallığımızın güçlerine yardım edilirse nam seviyesinde artış olacaktır. Tüm bunlarla birlikte, yoldaş seviyesini arttıran bir de yetenek bulunur. Karakter geliştirme menüsünde yer alan zeka sınıfındaki idarecilik kısmında bulunan kahya isimli yetenek alındığında da yoldaş sayımızı bir tane kadar arttırabiliriz. Bu yeteneği kazanmak için gerekli olan beceri seviyesi 200’dür.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x