Mortal Kombat 1 oyunundaki Brutality’ler, Fatality’lerin daha hızlı, daha az gösterişli kuzenleri gibidir. Bir dövüşün sonunda ekranınızda “FINISH HIM/HER” yazısı belirdiğinde bir kombinasyon girmek yerine, Brutalities siz (veya Kameo’nuz) dövüşü belirli bir hareket veya kombo ile bitirdiğinizde gerçekleşir ve düşman oyuncunun vücudunu anında yok eder.

Bir Brutality gerçekleştirmek ilk bakışta göründüğünden daha karmaşıktır ve işe yaramıyor gibi görünebilir – bu yüzden bu Mortal Kombat 1 oyununun bu rehberinde, düşmanlarınızın işini nasıl şık bir şekilde bitireceğinizi anlamanıza yardımcı olacağız. Fatality hareketlerinin aksine, Brutality bir maçın son darbesinde yapılması gerekir. Eğer “FINISH HIM/HER” ekranını görüyorsanız, bir Brutality için çok geç kalmışsınız demektir.

Mortal Kombat 1 oyununda bir Brutality’nin nasıl yapılacağını öğrenmek için, bir dövüş sırasında karakterinizin hareket listesini açın ve Finisher kısmına gidin. Brutality’lerin Fatality kısmının altında listelendiğini ve basit bir düğme kombinasyonu göreceksiniz. Ancak bir dövüşü aparkatla bitirmek Brutality uygulamak için yeterli değildir. Aslında bunu bir Brutality haline getirmek için komboyu gerçekleştirirken başka bir düğmeyi basılı tutmanız gerekir.

Finisher menüsünde, ekranın altında “Advanced View” yazan bir komut istemine bakın. Brutality ve onları nasıl uygulayacağınız hakkında daha fazla bilgi görüntülemek için bu düğmeye basın. Bu yeni menü, dövüşün sonunda komboları nasıl gerçekleştirmeniz gerektiği konusunda size tam talimatlar verecektir. Örneğin, The Klassic ile rakibinizin kafasını uçurmak için son vuruşta aparkat düğmesine normalden daha uzun süre basılı tutmanız gerektiğini öğreneceksiniz. Çoğu zaman, birini özel bir hareketle öldürürken bunu bir Brutality’e dönüştürmek için bir yönü basılı tutmanız gerekir, örneğin Inside Out Brutality’sini etkinleştirmek için Raiden’ın Electric Fly areketi ile birini öldürürken D-pad’i basılı tutmak gibi.

Gelişmiş görünüm menüsü açıkken, tüm Brutality aktivasyonlarını kendi başınıza bulmak için yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Mortal Kombat 1 oyununda dövüşçülerinizin Mastery seviyelerini yükselterek ek animasyonların kilidini açabilirsiniz. Bunu yapmak için, söz konusu dövüşçüyü istilalarda, kulelerde, çevrimiçi maçlarda veya temelde hikaye modu olmayan herhangi bir şeyde kullanın. XP kazandıkça, ustalığınızı artıracaksınız, bu da size karakteriniz için yeni kozmetiklerin yanı sıra yeni Brutality ve Fatality verecek. Her karakter ilk iki Brutality hareketi (herkesin yapabileceği Klassik’i saymazsak) ustalık seviyeleri iki ve beşte kazanacak ve onlu seviyelere ve ötesine geçtikçe bunları kazanmaya devam edecek.

Mortal Kombat 1

Mortal Kombat 1 için internet sitemizde daha fazla rehber bulunuyor. Bu rehberlerin tamamını hemen aşağıdaki listemizden rahatlıkla görebilirsiniz.

Temel bilgiler

Ek bağlantılar

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster