Genelde oyunlarımı PlayStation 4 Pro veya Xbox One X üzerinde oynamayı tercih ederim. Biraz kötü bir bilgisayarım olduğu için oyun oynamak burada son tercihimdir. Aynı anda 10 tane Google Chrome sekmesi bile zor açıyorum, ne oyunu… Tabii bilgisayarda oyun zevki olmayınca, arada sırada mobil platforma kayıyorum ama hepsi tek gecelik ilişkiler tadında. Sabah yüklediğim oyunu, diğer sabaha silmiş oluyorum. Fakat bu durum yeni tanıştığım bir video oyunu ile değişmiş olabilir.

Darkness Rises

Bahsettiğim mobil oyunun adı Darkness Rises

Daha önce mobil cihazımda ki bu cihazım daha önce Sony Xperia Z idi, şu an ise hiç memnun olmadığım bir iPhone 6S Plus kullanmaktayım, birçok video oyunu denedim. Can sıkıntısından tabii ki. Birçok kritik tarafından sevilen mobil oyunlar, benim sevebileceğim mobil oyunlar, her şeyi denedim ama kendime uygun, beni telefonun başına saran bir video oyunu hiç bulamadım. Fakat dediğim gibi bu durum bir oyun ile değişti ve bu oyunun adı Darkness Rises.

Darkness Rises, Nexon tarafından dağıtılmış olan bir video oyunu ama ne zaman piyasaya çıkmıştır, bilemiyorum. Oyun sanırım şu an birinci yaşını filan kutluyor ama internette küçük bir araştırma yaptığımda oyunun geçtiğimiz haftalar içinde çıktığını da görüyorum. Herhalde oyun içerisinde bulunduğum bölgeye yeni geldi. Her neyse, hiçbir mobil oyunu beğenmeyen ben, neden bu oyunu beğendim?

Aslında bu sorunun cevabını ben de bilmiyorum. Darkness Rises, “Grind” temelli bir video oyunu ve ben bu tip video oyunlarından hoşlanmıyorum. Grafikler deseniz benim umurumda olan bir şey değil. Oyunun öyle benzersiz bir yanı da yok ama ne bileyim, oyun beni şu an kendisine bağlamış durumda. Öyle ki, bu satırları yazmaya başlamadan önce bahsettiğim oyunu oynuyordum, şu anda da bu oyunu oynuyorum ve muhtemelen yazım bittikten sonra da bu oyunu oynamaya devam edeceğim.

Darkness Rises, içerisinde 4 farklı sınıf bulunduran, aksiyon temelli bir RYO. Oyunda farklı zırhlar, silahlar, yetenekler, rünler filan bulunuyor. Klasik RYO yani. Temel oynanış da genelde, “Dungeon” tipi bölümlere dayanıyor ama PvP özelliği filan da var oyunda. Tabii ki mikro ödemeler de bulunuyor ve mikro ödemeler, oyunculara her açıdan avantaj sağlayabiliyor. Fakat bu mobil platformun sanırım klasik bir ögesi. Bu yüzden çok şaşırmadım.

Yani efendim, sizler de benim gibi mobil oyunlardan bugüne kadar umduğunuzu bulamadıysanız, Darkness Rises oyununu deneyimlemeyi deneyebilirsiniz. Bu oyunu 3-4 gündür oynuyorum, aralıksız, ve bu benim için bir rekor sayılır. Dediğim gibi, genelde mobil tip video oyunlarını en fazla 24 saat oynayabiliyordum.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster