Bilgisayarlarda olduğu gibi oyun konsollarında da monitör kullanımı oldukça yaygın. Bazı yüksek seviyeli televizyonlar; oyun konsolları için yeterli olsa da ne yazık ki orta ve düşük seviyeli televizyonlar, PlayStation 4 ve Xbox One gibi konsollarınıza yaramayabilir. Bu durumda da bir monitör almak isteyebilirsiniz. Peki, piyasada hiç oyun konsolu temelli oyun monitörü var mı? Philips Momentum artık var!

Philips Momentum 436M6VBPAB

Bu serinin ilk ürünü ise Philips Momentum 436M6VBPAB olacak

MMD cephesinden gelen yeni bir bildirim ile öğrenmiş olduk ki, oyun konsollarına yönelik olan bir monitör Philips Momentum duyuruldu. Bu monitör; hem kullanıcı dostu bir deneyim sağlıyor, hem en düşük gecikme oranını oyunculara sunuyor, hem de sürükleyici bir eğlence sunuyor. Bahsetmiş olduğumuz ürün grubunun ilk monitörü olan 43 inçlik Philips Momentum 436M6VBPAB, aslında ev eğlenceli temelli bir yapıya sahip ama ürünün odak noktasında oyun konsolları da bulunmakta.

Ödüllü bir tasarıma ve en güncel teknolojilere sahip olan bu oyun konsolu monitörü, birinci sınıf bir görüntü performansı sağlayarak, gayretsiz bir şekilde akıcı oynanabilirlik için hızlı ve değişen yenileme hızlarına uyum vererek, televizyonun olumsuz yönlerini ortadan kaldırıyor. 3840×2160 çözünürlüğe sahip olan bu monitör; 43 inçlik, bonkör VA paneli ile oyuncuların karşısına çıkıyor.

Ultra Wide-Color teknolojisi ile oyunculara daha çeşitli bir renk yelpazesi sunan bu monitör, Quantum Dot ve VESA DisplayHDR 1000 teknolojisini de içerisinde bulunduruyor ki eğer PlayStation 4 Pro, Xbox One X veya Xbox One S sahibi iseniz bu teknolojiden sizler de yararlanabiliyorsunuz.

Adaptive Sync ile oyuncuların karşısına çıkan Philips Momentum 436M6VBPAB, öncelikle ekran kırılmalarını önlemeye çalışıyor ve oyunculara daha akıcı bir görüntü sunuyor. Ardından da bu monitör, SmartResponse teknolojisini kullanarak hız yüklü oyunlarda ve filmlerde, mümkün olan en düşük gecikme ile, hayalet görüntü ve bulanıklık olmayan görüntüler sağlıyor.

Ambiglow aydınlatma teknolojisi ve DTS Sound ile insanların karşısına çıkan bu monitör; bu teknolojileri sayesinde sadece oyunlarda değil, dediğimiz gibi diğer ev eğlencelerinde de etkili bir şekilde sunum gerçekleştiriyor sahiplerine. USB-C desteğine, DisplayPort 1.2, Mini DisplayPort, ve HDMI 2.0 video sinyal girişlerine sahip olan bu monitör; dahili USB 3.0 aygıtı ve gelişmiş çoklu görev yürütme için MultiView’e sahip iki kaynağı da bulunduruyor. Bu monitör Philips EasyLink ile uzaktan da kontrol edilebiliyor.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster