Oyuncular için monitörler her geçen gün biraz daha önemli olmaya başlıyor. Tabii doğal olarak monitörler de piyasada daha önemli bir yere sahip oluyor. Yapılan açıklamalara göre 2018 senesinin ilk çeyreğinde monitör piyasası Avrupa içerisinde %8 kadar bir büyüme gösterdi. Tabii bu sırada bazı markalar da ciddi anlamda büyüdü. Bu markalardan bir tanesi de AOC ile MMD oldu.

AOC

AOC öyle bir büyüdü ki, piyasayı ikiye katladı

Yapılan açıklamalara göre AOC ve Philips markalarının lisans ortağı olan MMD, ikisi birlikte bu oranı ikiye katlayarak 2017 senesinin ilk çeyreğine kıyasla %16 büyüme gösterdi. Yani bu iki markanın büyümesi, genel olarak tüm piyasanın büyümesini ikiye katladı. Böyle bir başarıyı ise göz ardı etmek pek mümkün olan bir şey değil. Bu sırada AOC ise 2017 yılının birinci çeyreğine kıyasla hacim artışının %28 olduğunu gösteriyor.

Peki, bahsettiğimiz bu piyasaya büyümesi tam olarak nasıl gerçekleşti? Ortaya çıkan analizlere göre büyük ekran ölçüleri (24.5 inçten 35 ince kadar) ve yenilikçi teknolojiler bu büyümeye katkıda bulundu. Yani oyuncular, artık hem yenilikçi teknolojiler bulunduran monitörleri tercih ediyor, hem de büyük ekranlar arıyor. Kendilerine haksız diyemeyiz. Tabii bu sayede QHD ve UHD çözünürlükteki monitörler de daha çok göz önüne çıkıyor.

AOC tarafından bu konu hakkında açıklama da geldi

Bahsettiğimiz tüm bu konular hakkında ise Avrupa Pazarlama & İş Yönetimi Direktörü Stefan Sommer, “AOC ve MMD olarak tasarım, görüntü kalitesi, ergonomi ve kullanıcı dostu olmanın yanı sıra aynı zamanda çevreyle dost olma gibi pek çok farklı alanda daha da yenilikçi özellikler üzerinde çalışmaktayız. Bütün bu yenilikler, hacimde bir büyüme sağladı ve biz de her çeyrekte piyasadaki mevcudiyetimizi artırmaya devam ediyoruz.” dedi.

Bahsettiğimiz markaların İtalya ve Türkiye Satış Direktörü Berkay Doğan ise, “AOC ve Philips olarak Türkiye’de anlamlı bir büyümeye sahibiz ve Türkiye monitör pazarında tekrar birinciliğe yükseldiğimiz için mutluyuz. Her iki markamızla da, özellikle 24 inçten 32 inçe uzanan monitör segmentinde muhteşem sonuçlar elde ettik. Bunu sağlayan kilit etmenler arasında, AOC oyun monitörlerindeki harika ürün grubumuz ve Philips’in B2B ve B2C modellerindeki geniş ürün yelpazesi vardı. Türkiye’deki tüketiciler, öncelikli olarak bizi tercih ettiklerini göstermiş oldular!” dedi.

Etiketler:

,