Bundan birkaç hafta yapılan bir duyuru ile birlikte öğrendik ki AOC ekibi, AMD Radeon FreeSync destekli ana akım oyun monitörünü piyasaya çıkartıyor. G2590FX isimli bu oyun monitörü 1 ms tepki süresine, 1080p çözünürlük desteğine, 144 Hz değerindeki yenileme hızına ve her kare hızında kırılma ve tutukluk olmayan bir oyun deneyimi için AMD Radeon FreeSync desteğine sahip. Tüm bu özellikler sayesinde oyuncular, yağ gibi kaygan ve gecikmesiz bir oyun deneyimi yaşayabiliyor. Gelin bu monitörün detaylarına yazımızın devamından göz atalım.

AOC

AOC G2590FX, AMD Radeon FreeSync ile oyuncuların gönlünü aldı

Bahsetmiş olduğumuz AOC ekibinin yeni oyun monitörü, 24.5 inçlik bir TN paneli ile de geliyor. Bu panel, 24.5 inçlik G2590VXQ ve G2590PX ile; geçen yılın sonundaki 27 inçlik G2790PX modelleri ile başarılı çıkışlar yapmış G90 ana akım oyun monitörleri ailesinin en yeni üyesi olarak görünüyor. 2017 yılının Aralık ayında oyuncuların karşısına sunulmuş olan G90 serisi, beklenenden çok daha fazla ilgi ve övgü ile karşılaştı. Belli ki ekip de bu yüzden serinin üzerine gitmeye karar verdi. Bu yazımızda bahsettiğimiz monitör de zaten dediğimiz gibi bu serinin önemli bir üyesi.

AOC, bahsetmiş olduğumuz bu oyun monitörünü 300 Dolar gibi cazip bir fiyat ile piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bahsetmiş olduğumuz ürün giriş düzeyinde bir monitör de olsa, G2590FX modelinin sundukları bitmiyor. AMD Radeon FreeSync teknolojisi, ürünün yenileme hızının desteklenen ekran kartının verilen kare hızı ile eş zamanlanmasını sağlıyor. Böylece uyumsuz karelerin neden olduğu tutukluk ve kırılma ortadan kalkıyor. Bu model oyuncu monitöründe titreşimi ortadan kaldırmak için FlickerFree teknolojisi ve zararlı, kısa dalga boyundaki mavi ışığı filtreleyip engelleyen Düşük Mavi Işık (Low Blue Light) modu da bulunmakta.

AOC G2590FX; VGA, DisplayPort 1.2 ve 2 x HDMI 1.4 ekran girişleri ile oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu monitör, G90 ailesinin diğer fertleri gibi çeşitli çevre dostu gereklilikleri değerlendiren sertifikalara da sahip olduğu için, gezegenimizin sürdürülebilir geleceğine de katkıda bulunuyor. Bahsetmiş olduğumuz oyun monitörü, şimdi 299 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyat üzerinden mağazalarda bulunabilir.

Etiketler:

,