AMD tarafında AMD RX Vega serisi, NVIDIA tarafında ise NVIDIA TITAN Xp ekran kartları bulunuyor. Tabii bunlar iki markanın da en iyi ekran kartları ve NVIDIA bu konuda ciddi anlamda ileride gidiyor. Güç isteyen oyuncular genelde NVIDIA tarafını seçerken, AMD tarafı da oyunculara daha makul çözümler sunmaya çalışıyor. Durum böyle olunca da ortalıkta ekran kartı konusunda çok bir rekabet bulunmuyor. Bu da oyuncular için pek güzel bir durum değil. Kimse tekel olmuş bir şirketi görmek istemez. Şimdi ise ortaya çıkan yeni haberlere göre Intel, ekran kartı konusunda NVIDIA ve AMD taraflarına rakip olmaya hazırlanıyor.

Intel

Intel acaba nasıl bir şey yapacak?

Yayımlanan raporlara göre Intel ekibi, diğer ekran kartı üreticileri ile yarışabileceği bir ekran kartını 2020 senesinde oyuncuların karşısına çıkartacak. PC oyunculuğuna olumlu bir etki bırakması düşünülen bu ekran kartları hakkında şu an hiçbir detay bulunmuyor fakat bu ekran kartlarının 2020 senesinde geliyor olması da konsol dünyasını meraklandırıyor.

Söylentilere göre Microsoft ekibi, yeni nesil Xbox konsolu ile daha sık değişen bir donanım sunacak ve şimdi Intel ekibinin bu şekilde harekete geçmesi ve 2020 senesinde ilk önemli ekran kartını piyasaya sürecek olması, Intel ile Microsoft ekiplerinin birlikte çalıştığını işaret ediyor bazı internet kullanıcılarına. Tabii yine de net olarak bir şey bilmiyoruz. Son olarak, tüm bu konular hakkında sizlerin de düşüncesi bulunuyorsa, yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz efendim.

Etiketler:

, ,