Bundan birkaç gün önce AOC ekibi 23.6 inçlik (59.94 cm) ekran boyutundan; 27 inç (68.58 cm) ve 31.5 inç (80.01 cm) değerlerine kadar ulaşabilen kavisli yeni oyun monitörlerini duyurdu. Bu monitörlerin modelleri C24G1, C27G1 ve C32G1 olarak geçiyor. Bu modellerden de anlayabileceğiniz gibi ekip, bu modeller ile G1 serisini başlatıyor. Bu seriye ait olan monitörler kırmızı detaylı bir dizayn ve agresif kavisler sunuyor. Bu kavislerin değeri 1500R’dan 1800R’a kadar uzanıyor.

AOC

İşte AOC ekibinin G1 serisi hakkındaki ilk detaylar

1080p çözünürlük desteği ve VA panelleri ile oyuncuların karşısına çıkartılacak olan bu monitörler, rekabetçi oyun oynayan oyuncuları hedef de alıyor. AOC ekibinin yeni G1 serisi yüksek kontrastlı görselleri derin siyahlar ve canlı renkler, 144 Hz yenileme hızı, 1 ms MPRT (Moving Picture Response Time – Hareketli Görüntü Tepki Süresi) ve 178°/178° görüntüleme açıları ile oyuncuların karşısına sunuyor. Teknoloji olarak bu monitörlerde AMD FreeSync ve AOC Game Color ve Dial Point de bulunuyor. Bu şekilde en iyi oyun deneyimini yakalayabiliyorsunuz.

Yapılan açıklamalara göre bahsetmiş olduğumuz bu seri, yepyeni bir tasarım dili ile oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Mesela yeni serideki iki model olan C24G1 ve C27G1, oyuncular en uygun izleme pozisyonlarını koruyabilsin diye 130 mm yüksekliği ayarlanabilen ve -35°/+35° sağa-sola dönebilen ergonomik stant ile beraber geliyor. Her ne kadar bu özellik sadece iki modelde olsa da, V-Sync teknolojisini geride bırakan AMD FreeSync, G1 serisindeki tüm modellerde bulunuyor.

Daha önce bahsetmiş olduğumuz Dial Point teknolojisi ise FPS oyuncuları daha iyi ve daha kolay hedef alabilsin diye bir nişan çaprazını görüntünün üstünde gösteriyor. AOC ekibinin G1 serisi çok uzun saatler boyunca oyun oynamaya da imkan tanıyor. Ekibin Düşük Mavi Işık Modu zararlı mavi dalga boyundaki ışınları azaltırken, Flicker-Free teknolojisi de arka aydınlatmayı PWM (Pulse Width Modulation – Darbe Genişlik Modülasyonu) yerine doğru akım kullanarak ayarlayarak konforlu bir kullanım sunuyor. Bu sayede oyuncuların gözleri, hiçbir şeyden rahatsız olmuyor.

23.6 inçlik kavisli 24CG1 ve 27 inçlik kavisli C27G1, Temmuz 2018’de 239 USD ve 289 USD tavsiye edilen perakende satış fiyatından piyasada bulunabilecek. Daha büyük ve kavisli 32 inçlik C32G1’in ise Ağustos 2018’de 349 USD tavsiye edilen perakende satış fiyatından piyasalarda bulunması bekleniyor.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster