Xbox Wire üzerinden yapılan bir açıklama ile öğrenmiş olduk ki Xbox One konsol ailesi için bugün beklenen Temmuz 2018 güncellemesi yayımlanacak. Bu güncelleme ile konsol sahiplerine bazı önemli yenilikler ile küçük değişiklikler sunulacak. Bu güncellemenin içerisinde en çok dikkat çeken şey ise bize soracak olursanız canlı yayınlar ile alakalı. Gelin, bu güncellemenin detaylarına yazımızın devamından göz atalım.

Xbox One

Xbox One içerisinde artık bir ürün aramak bile kolay olacak

Microsoft cephesinden gelen açıklamalara bakacak olursak, konsollarımıza gelecek olan Temmuz 2018 güncellemesi ile öncelikle E3 2018 sırasında gösterilmiş olan bir özellik karşımıza çıkacak. Bu özelliğin adı FastStart ve FastStart, seçilmiş olan bazı oyunlar için sunulacak. Bu yenilik sayesinde oyuncular, oyunun bir kısmını indirdikten sonra, indirmenin tamamının bitmesine gerek kalmadan oyuna girebilecek ve oyunu oynayabilecek.

Temmuz 2018 güncellemesi ile gelecek olan bir başka yenilik ise kütüphaneleri etkileyecek. Şimdilik bizim Xbox One konsolumuzda çok bir şey yok ama sizin konsolunuzda dolu uygulama ve oyun bulunuyorsa, kütüphane sizin için kullanması oldukça zor bir hale gelmiş olabilir. İşte Microsoft bunu iyileştirebilmek için sistemlerine grup özelliğini ekliyor. Bu gruplar sayesinde istediğiniz ögeleri, istediğiniz gruplara yerleştirip, daha kolay ulaşım sağlayabileceksiniz.

Gruplar haricinde artık konsol içerisinde arama yapmak da oldukça kolay olacak. Artık kontrolcünüzden Y tuşuna basarak, herhangi bir yerde arama çubuğunu açabileceksiniz ve ihtiyacınız olan aramayı yapabileceksiniz. Bu arama çubuğu hem sizin kütüphanenizden, hem de mağazadan sonuçlar çıkartacak. Böylece konsolun herhangi bir yerinden, herhangi bir şeyi arayabileceksiniz.

Tüm bunların haricinde, Mixer Share Controller üzerinde de bazı değişiklikler yapıldı. Artık Mixer Share Controller kullanarak internet üzerinden yayını ayarlamak ve başlatmak daha kolay olacak. Ayrıca artık oyuncular, yayın yaparken 1’den fazla cihaz da kullanabilecek. Yani; hem kontrolcünüzü, hem de klavyenizi kullanmak mümkün olacak.

Son olarak da canlı yayın yapma üzerinde bazı değişiklikler yapıldı. Mesela artık Mixer üzerinde kendi kameranızı tam ekran yapıp, canlı yayına devam edebiliyorsunuz. Microsoft bunun için Microsoft LifeCam Studio, Logitech HD Pro Webcam C922, Logitech Webcam C930e ve Microsoft LifeCam HD-3000 kameralarını öneriyor. Ayrıca konsol üzerindeki Mixer canlı yayını yapma üzerinde de kalite değişikliklerinin yapıldığını sizlere söylemeliyiz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster