Guitar Hero Live ile ölmüş olan Guitar Hero markasını tekrar canlandıran Activision, şimdi aynı markayı tekrar öldürüyor. Çünkü şirket bir açıklama yaptı ve Aralık 2018 içerisinde bu oyununun sunucularının tamamen kapatılacağını belirtti. Bu sayede oyuncular artık oyununun TV moduna giremeyecek ki, bu TV modu oyunun neredeyse tamamını oluşturuyor, ama oyunun Live modu açık kalacak. Tabii Live modundaki 5-10 şarkıyla ne kadar zaman geçirebilirsiniz, onu da bilmiyoruz.

Guitar Hero Live

Elveda Guitar Hero Live

Yapılan açıklamalara göre oyunun sunucuları 1 Aralık 2018 tarihinde kapanacak. Bu tarihten sonra oyuncular, dediğimiz gibi oyunun TV moduna erişemeyecek. Ayrıca oyuncular, 1 Haziran 2018 tarihinden itibaren oyunun mobil sürümünü indiremeyecek ve oyunun herhangi bir sürümünde de yine herhangi bir mikro ödeme alımı yapamayacak. Eğer halihazırda kullanmadığınız mikro ödeme biriminiz kaldıysa, oyun kapanana kadar kullanabileceksiniz.

Anlaşılan o ki, Guitar Hero Live hayatımızdan tamamen çekiliyor. Activision ekibinin attığı adımlara bakacak olursak, bu serinin tekrar ayaklanma şansı da bulunmuyor çünkü bu serinin geliştirici ekibi geçen sene Ubisoft çatısı altına geçti ve Ubisoft da Rocksmith gibi bir markaya sahip. Eskiden Freestyle Games olarak adlandırılan bu ekip, şu an Ubisoft Leamington adı ile anılıyor.

Bahsetmiş olduğumuz stüdyo, Ubisoft tarafından satın alındığından beri sadece bir adet video oyunu üzerinde çalıştı. Bu video oyunu da Tom Clancy’s The Division idi. Tabii oyunu bu ekip tek başına yapmadı. Ubisoft Leamington sadece destekçi ekip idi. Çünkü bu ekibin amacı, Ubisoft Reflections ile birlikte AAA seviyesinde video oyunları üzerinde çalışmak. Yani, Guitar Hero Live geliştiricileri şu an muhtemelen Tom Clancy’s The Division 2 projesine destek veriyor olabilir.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster