İlk filmi ile birçok kişiyi hayran bırakan Deadpool’u bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Film o kadar başarılı olunca, serinin 2. filmi için de çalışmalar başlatılmış ve hatta çok da güzel bir fragman yayımlanmıştı. Filmi, şöyle güzel bir şekilde anımsattığımıza göre rahatça Deadpool 2’nun yönetmeninden de bahsedebiliriz demektir. Filmin yönetmeni olan David Leitch, ortaya çıkan haberlere göre, Ubisoft ekibine ait bir oyunun filmi olan Tom Clancy’s The Division’ı da yönetecek.

The Division

Tom Clancy’s The Division filminin konusu ne?

David Leitch tarafından yönetilecek olan Tom Clancy’s The Division filmini henüz bilmeyenler de olabilir elbette. En baştan konusuna değinmek gerekirse, Jake Gyllenhaal ve Jessica Chastain’in New York City’i tekrar düzene sokma çabasına şahitlik edeceğiz. Tom Clancy’s The Division oyununu oynamış olan takipçilerimiz, az çok manzaraları akıllarında canlandırmıştır bile. Oyunun atmosferini göz önünde bulundurduğumuzda, film içerisinde zorlu kararlara şahit olacağımız ağır bir atmosfer bulunacağını söylemek mümkün. Nefesimizi ne kadar kesmeyi başaracak, bunu bilemeyiz tabii. Fakat, kesinlikle güzel bir ortamın olacağını söylemek mümkün.

Böylesi büyük bir potansiyele sahip olan bir filmin başına David Leitch’in geçmesi ise, aslında güzel bir avantaj olarak gösterilebilir. Çünkü, David Leitch ismini aslında günümüzde bol bol ve heyecanla izlemekte olduğumuz filmlerden tanıyoruz. Haberimize konuk olan yönetmen tarafından yönetmenliği yapılmış filmlere şöyle bir göz attığımızda da 2002 yılından bu yana izleyicileri ile buluşmuş birçok önemli filmin adını görebiliyoruz. Kısaca bahsedecek olursak Conan the Barbarian, Hansel & Grete: Witch Hunters, The Wolverine, John Wick, Hitman: Agent 47, Jurassic World, Captain America: Civil War, John Wick: Chapter 2 gibi fazlasıyla beğenerek izlenilen filmlerde imzasının bulunduğunu söyleyebiliriz.

David Leitch gibi önemli bir yönetmenin, bizlere sunulacak atmosfer açısından büyük bir potansiyele sahip oyun filmi olan Tom Clancy’s The Division’ın yönetmen koltuğuna oturmuş olması, açıkçası bizleri sevindirmiş durumda. Yılların kazandırmış olduğu tecrübe, filmin potansiyeli, Jake Gyllenhaal ve Jessica Chastain gibi 2 önemli isim ile, harikalar yaratabilecek bir kişi olduğuna inanıyoruz. Şimdiki asıl soru ise, bizleri tam olarak nasıl bir film karşılayacak?