Battle Royale tipi oyun modlarının şu sıralar popüler olduğunu bilmeyen yoktur. Yalnız bu oyun modu şu an bağımsız veya daha düşük bütçeli video oyunlarında bulunuyor. Call of Duty veya Battlefield gibi çok yüksek bütçeli FPS oyunlarında bu modu tam olarak henüz göremiyoruz. Bu durumda, “Yeni Call of Duty veya Battlefield çıkana kadar bu modun popüleritesi düşer, kimse uğraşmaz geliştirmekle.” şeklinde düşünebilirsiniz. Ubisoft bu şekilde düşünmüyor. Daha doğrusu Far Cry 4 oyununda yönetmenlik yapmış olan Alex Hutchinson böyle düşünmüyor.

Battle Royale

Ne olacak bu Battle Royale popülerliğinin sonu?

Alex Hutchinson, Twitter üzerinden bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşım tahmin edebileceğiniz gibi Battle Royale oyun modu hakkındaydı. Far Cry 4 yönetmeni olan Alex Hutchinson, “Battle Royale bir oyun tipi değil, bir oyun modu. Aynı Death Match gibi. Herhangi bir nişancı oyununa rahatlıkla eklenebilir bu mod. Bu oyun modu, 1 sene boyunca çıkacak olan Call of Duty ve Battlefield gibi nişancı oyunlarında varsayılan mod olarak bulunacaktır.” dedi bu oyun modu hakkında.

Tabii ki bir oyun modunu kolayca temeli atılmış bir video oyununa eklemek kolay olmayacaktır. Mesela eski bir Epic Games geliştiricisi o şekilde düşünüyor ve eski Far Cry 4 yönetmenine bir cevap veriyor. Bu cevapta özetle, 16 kişilik çoklu oyuncu modunu destekleyen bir video oyununa bir anda 100 kişiyi sığdırmak çok kolay olacaktır diyor eski Epic Games geliştiricisi, sarkastik bir şekilde tabii ki. Alex Hutchinson ise cevabını geciktirmiyor ve, “Ciddi olalım, büyük video oyunu geliştiricileri için, gerekli olan eforu sarf etmek bir engel değil, bir seçim.” diyor.

Etiketler:

,