Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition içerisinde sanal gerçekçilik desteği bulundu

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition için sanal gerçekçilik desteği mi planlanmıştı?

Çıkış gününden itibaren birbirinden farklı eleştirilere maruz kalmış olan Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, oyuncular tarafından detaylıca araştırılmaya devam ediliyor. Oyunların dosyalarının içine balıklama atlayıp, veri madenciliği yapmayı seven isimler ise geçtiğimiz saatler içerisinde oldukça ilginç bir keşif yaptı. Bir oyuncunun bulduğu dosyalara göre bahsi geçen paketin içerisinde sanal gerçekçilik desteğini aktif eden bir komut bulunuyor. Bu komutu uyguladığınız zaman oyun, birinci şahıs bakış açısına geçiyor. Oyuncunun gözlemine göre bu sanal gerçekçilik modu yarım bırakılmış ama yine de işlevsellik gösterebiliyor.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, resmi olarak duyuruldu

Rockstar Games tarafının Grand Theft Auto: San Andreas oyununu sanal gerçekçilik platformlarına taşıdığını biliyoruz. Bu oyun daha önce Facebook tarafından düzenlenen bir etkinlik sırasında duyurulmuştu. Bu yüzden, Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition içerisindeki kodun da test amaçlı kullanıldığını rahatlıkla tahmin edebiliriz. Alternatif olarak, Grand Theft Auto V oyununda olduğu gibi belki geliştirici ekip, oyunculara birinci şahıs bakış açısı da sunmaya çalışmış olabilir. Yalnız, modun bitirilmemiş olduğunu göz önünde bulundurursak, belli ki bu özellik, geliştirilme süreci sırasında iptal edilmiş veya askıya alınmış.

Yine de Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition içerisindeki bu komut, “GTA.VR.1” olarak geçiyor ve bu da birinci şahıs bakış açısı yerine geliştirici ekibin gerçekten sanal gerçekçilik desteğini düşünmüş olabileceğini veya test etmiş olduğunu bizlere düşündürüyor. Eğer bu komut uygulanınca oyunun nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, hemen aşağıdaki Twitter paylaşımına göz atabilirsiniz. Bu paylaşımda Ben, komut dosyasını uyguluyor ve birinci şahıs bakış açısından oyunu oynuyor. Kendisinin söylemiş ve sizlerin de görebileceği üzere mod tamamen bitmemiş ve bazı yönlerde iyileştirmeye de ihtiyacı var gibi duruyor.