11 Nisan 2018 tarihinde internet alemindeki hayatına başlayan Mavi Kol, 4 Mayıs 2018 tarihinde Google AdSense reklamlarına kavuştu. İnternet sitemizde tamamen saydamlığa önem verdiğimiz için de sizleri bu konuda bilgilendirmek istedik. Ayrıca reklamlarımız hakkında sizlere de bu vesile ile biraz bilgi vereceğiz.

Google AdSense

Neden Google AdSense reklamları kullanıyoruz?

Öncelikle neden Google AdSense reklamlarını sitemize eklediğimizden bahsetmek istiyorum. Şu an topluluğumuz oldukça küçük, bu yüzden kendimize sponsor bulmakta sıkıntı çekiyoruz. Fakat para kazanmamız gerekiyor çünkü internet sitemiz, internet aleminde bedavaya durmuyor. Şu anda da bu sistemi internet sitemize ekleme sebebimiz, tamamen sitenin aylık veya yıllık giderlerini karşılamak.

Google AdSense reklamları, internet sitemizin hem masaüstü, hem mobil, hem de AMP sayfalarında bulunuyor. Bu reklamların genel kontrolü ise Google ekibinde. Çünkü kendilerinden otomatik reklam hizmeti alıyoruz. Yani Google, internet sitemizi analiz ediyor ve uygun yerlere, uygun sayıda reklam yerleştiriyor.

Reklamlarımız sizi rahatsız mı ediyor?

Eğer internet sitemizde, sizi koyulduğu yerler ile rahatsız eden reklamlar gördüyseniz, bunu bize bildirmenizi tercih ederiz. Dediğimiz gibi, bu reklamlar tamamen Google ekibinin elinde, otomatik olarak yerleştiriliyor ama bizler manüel olarak da müdahale etmeyi deneyebiliriz. Bu yüzden yerleştirildiği yer ile sizi rahatsız eden bir reklam olursa, yorumlarınızı bekliyor olacağız.

İçeriği ile sizi rahatsız eden bir Google AdSense reklamı görürseniz de, bu konuda bizlerin yapabileceği bir şey bulunmuyor. Çünkü bu reklamlar, sizlerden toplanan bazı bilgiler ile sizin karşınıza çıkartılıyor. Bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, hemen aşağıdaki, “Bu reklamlar neye göre çıkıyor?” başlığımıza göz atmanızı öneriyoruz.

[better-ads type=”banner” banner=”1850″ campaign=”none” count=”2″ columns=”1″ orderby=”rand” order=”ASC” align=”center” show-caption=”1″][/better-ads]

Reklam engelleyici uygulamalar hakkında

Eğer reklam engelleyici herhangi bir uygulama kullanıyorsanız, sizlerden bu uygulamaları, bizim internet sitemiz için kapatmanızı isteyeceğiz. Çünkü internet sitemizin hayatta kalabilmesi için sürekli olarak paraya ihtiyacımız var ve şu an bu internet sitesi üzerindeki tek gelir kaynağımız, Google AdSense reklamları.

Eğer reklamlarımız sizi rahatsız ediyorsa, yukarıda dediğimiz gibi bizleri haberdar etmeniz, tercih edeceğimiz çözüm yolu olacaktır. Tüm bunların haricinde, reklamlar haricinde başka bir sorunuz olacak olursa, yorumlarınızı da bekliyor olacağız.

Bu reklamlar neye göre çıkıyor?

Geçmişte bu tip konulara pek önem gösterilmezdi ama özellikle 2018 senesinde, kullanıcıların gizliliği önem kazanmaya başladı. Bizler de bu yüzden, sizlere reklamlarımız ve gizliliğiniz hakkında bilgilendirme yapmak istedik. Bahsetmiş olduğumuz reklamlar, sizlerin daha önce yaptığı Google aramalarına göre karşınıza çıkmakta. Fakat buna biz karar vermiyoruz. Google sizlerin aramalarını takip ediyor ve bunlara göre, kendileri kişiselleştirilmiş reklamları sizlerin karşısına çıkartıyor.

Google tarafından toplanan kişisel bilgileriniz veya son aramalarınız gibi şeyler, kesinlikle bizim tarafımız ile paylaşılmıyor. Bu yüzden içiniz rahat olabilir. Google tarafından bu bilgiler, başka amaçlar ile dağıtabilir. Bu da o tarafın gizlilik politikası ile alakalı bir durumdur. Bizimle bir ilgisi bulunmamakta.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster