Oldukça başarılı bir şekilde çıkışını gerçekleştiren ve hayatına devam eden God of War, üzücü bazı bilgiler ile karşımıza çıktı. Oyunun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre bu oyun için herhangi bir ek paket çıkmayacak. Gelecek güncellemeler de oyundaki hataları düzeltmeye yönelik olacak. Yani güncelleme ile fotoğraf modu hariç, farklı içerik de göremeyeceğiz. Peki, madem öyle, oyunda neden kilitli diyarlar var? Oyunun geliştirici ekibi bu konu hakkında yeni açıklamalar yaptı. Fakat buna geçmeden önce, dilerseniz oyuna neden ek paket gelmeyeceğinden bahsedelim.

God of War

God of War oyununun geliştirici ekibi, kötü haberleri sıraladı

Bildiğiniz üzere Sony Santa Monica ekibi, İskandinav mitolojisi içerisinde geçecek yeni God of War oyunları yapacaklarını belirtmişti. İşte oyunda kilitli olan diyarlar da ek paketler için değil, yeni oyunlar için saklanıyor. Peki, madem bu oyunda o diyarlara gidemeyeceğiz, neden oyunun içinde görünüyorlar? Geliştirici ekip, oyunda gerçekçilik bulundurabilmek adına diyarları eklemek istemişler. Cevap sadece bu efendim.

Ek paket hakkında ise yapılan açıklamalara göre God of War için hiçbir zaman ek paket planı bulunmuyordu ve günümüzde de herhangi bir ek paket planı bulunmuyor. Yani, oyun bu kadar efendim. Geliştirici ekip, oyunu mutlaka ücretsiz güncellemeler ile desteklemeye devam edecektir ama bu güncellemeler ile gelecek olan içerikler, Horizon: Zero Dawn oyununa güncellemeler ile gelen içeriklerin seviyesinde olacaktır. Yani, Yeni Oyun+ veya yeni zorluk seviyeleri gibi içeriklerle karşılaşabiliriz. Peki, bu tip güncellemeler oyuna ne zaman gelecek? Bunu da bilemiyoruz.

Oyunun geliştirici ekibi, şu an güncellemeler ile hataları düzeltmeye odaklandıklarını belirtti. Ekip, içerik getirecek olan güncellemeler hakkında tek bir cümle bile etmedi ve doğal olarak da bu tip güncellemelerin ne zaman geleceğini, ne getireceğini bilmiyoruz. Bu konuda net olarak bildiğimiz tek bilgi, oyuna yakın gelecekte bir fotoğraf modunun eklenecek olması.

Etiketler: