God of War geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürüldü. Avengers: Infinity War da birkaç gün önce beyaz perdede izleyenlere sunuldu. Bu iki yapıt da oldukça büyük bir heyecanla karşılandı ve büyük başarılar elde etti. Peki, bu iki yapıt arasında başka ortak nokta bulunuyor olabilir mi? Bu sorumuzun cevabı, evet, çünkü God of War içerisinde Avengers: Infinity War filminden Infinity Gauntlet bulundu. Dilerseniz yazımızın devamından göz atalım bu konunun detaylarına.

God of War

God of War içerisindeki bu silah kullanılabiliyor

Başlıkta da dediğimiz gibi, God of War içerisinde, Marvel evreninden Infinity Gauntlet bulundu. Bu ögenin oyun içerisindeki adı ise the Shattered Gauntlet of Ages olarak geçiyor. the Shattered Gauntlet of Ages ögesini oluşturabilmek için 5 farklı tılsıma ihtiyacınız var ve bu 5 tılsım da yine Infinity Gauntlet üzerinde bulunan 5 tılsım ile çok benzerlik gösteriyor. Dilerseniz bu benzerliklere hemen aşağıdaki maddelerden göz atabilirsiniz. Soldaki isim God of War evrenine ait, sağdaki isim ise Avengers: Infinity War evrenine ait.

  • Andvari’s Soul – Soul Stone
  • Njord’s Temporal Stone – Time Stone
  • Eye of the Outer Realm – Space Stone
  • Ivaldi’s Corrupted Mind – Mind Stone
  • Asgard’s Shard of Existence – Reality Stone
  • Muspelheim Eye of Power – Power Stone

Peki, hepsi bu kadar mı? Sadece basit bir eşya mı bu the Shattered Gauntlet of Ages? Tabii ki hayır. Çünkü bu öge, Kratos tarafından kullanılabiliyor. the Shattered Gauntlet of Ages ögesi de aynı Infinity Gauntlet gibi mor renkli bir lazer sıkıyor. Tabii Infinity Gauntlet kadar epik görünmüyor bu lazer. Eğer dilerseniz hemen aşağıdaki görüntülerden, bahsettiğimiz oyun içi eşyayı görebilirsiniz.

Kratos pretending to be Thanos

Bahsetmiş ve göstermiş olduğumuz bu eşyanın sahibi olabilmek için, öncelikle the Shattered Gauntlet of Ages ögesini bulmanız gerekiyor, en yüksek seviyeye getirmeniz gerekiyor ve hemen yukarıda size listenizi sunduğumuz tılsımları kullanmanız gerekiyor. Bu şekilde, bahsetmiş olduğumuz çakma Infinity Gauntlet silahını Kratos kullanabiliyor. Acaba daha God of War içerisinde ne gibi göndermeler vardır Marvel evrenine? Umuyoruz ki yakında bu sorunun cevabını bol bol alırız.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster