Meraklı bir bekleyiş, tamamen yenilenen efsanevi bir seri ve çıkışı sonrasında, listeleri alt üst eden bir video oyunu… Bahsettiğimiz oyun tabii ki God of War ve bu oyun, yoluna emin adımlarla devam edeceği izlenimi zaten veriyordu. Hikaye bazında, devamının geleceğini işaret eden bir noktada kalan oyunun, nasıl bir yol izleyeceği tam manasıyla bilinmiyordu. Akıldaki bazı soru işaretlerine, oyunun yönetmeni Cory Barlog tarafından aydınlatıcı açıklamalar geldi. Yenilenen serinin toplamda kaç video oyununu kapsayacağını ve nasıl bir devamlılık sağlayacağı konusunda bilgiler verildi. Yunan Mitolojisini konu alan ve PlayStation 2 platformuna çıkışını gerçekleştiren ilk oyundan sonra izlenen yolun, bir benzerinin izleneceğini, yapılan açıklamalardan görüyoruz. Dilerseniz yeni God of War oyununun kaç oyunla devamlılığının sağlanacağına ve diğer ayrıntılara, haberimizde göz atalım.

Yeni God of War, daha fazla oyunlar yoluna devam edecek

Oyunun geliştirici ekibi Santa Monica Studio adına Kotaku ile bir röportaj yapan Cory Barlog tarafından gelen bilgilerle öğreniyoruz serinin akıbetini. Oyunun yönetmeni, yeni mitoloji dahilinde tasarlanan serinin, beş oyunundan oluşacağını söylüyor. God of War oyununun gelişim süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Cory Barlog, yani seriyi kafasında 5 oyunu kapsayacak şekilde tasarladığını belirtti. Böylelikle, daha uzun yıllar boyunca, yeni serinin devam edeceği bilgilerine ulaşmakla birlikte, PlayStation 2 için çıkan God of War oyunu sonrasındaki gibi bir durumla karşılaşacağımızı söyleyebiliyoruz.

God of War, daha uzun yıllar bizlerle olacak

Tabii açıklamalarda, bu beş God of War oyununun detayları, ana hikayeyi devam ettiren kaç oyun yapılacağı, yan oyunların olup olmayacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Oyunun yönetmeni; hikayeyi  5 oyunluk bir seri olarak aktarmak isteyebilir veya öncesi ve sonrası olarak farklı oyunların geliştirme yoluna gidilebilir. Bilindiği üzere, Yunan Mitolojisini konu alan eski seride, 3 ana hikaye oyununa bir tane ana hikaye öncesini anlatan video oyunu eklenmiş, iki yan hikaye oyunuyla desteklenmişti. Yeni serinin içeriğindeki 5 farklı oyunu için tahmin edilen bir başka olasılığın da Arteus temelli bir oynanış sunan oyunlar olabileceği ifade ediliyor.

Her ne olursa olsun, böylesine beğeni kazanan ve çok satan bir video oyununu, Sony tek bir oyunla bırakmayacağını biliyoruz. Yukarıda belirttiğimiz üzere, zaten oyunun hikayesi de devamının gelmesi gerektiğini gösterdiğinden yeni oyunlar gelecektir. En azından şimdi yeni gelecek oyunlarla birlikte, 5 farklı yeni nesi God of War oyunu göreceğimizden haberdarız. Tabii bu yeni oyunların ne kadar sürede geliştirileceği bilinmiyor. Ayrıca hangi nesil oyun konsolları için çıkışını gerçekleştireceği konusu da şimdilik soru işareti olarak kalacak. Kim bilir, düşük bir ihtimal ama belki de E3 2018 sırasında, Sony’den bir devam oyunu sürpriz duyurusu görebiliriz.

Etiketler: