God of War bayağı güzel bir oyun ama her oyunun bir sonu var. Herkes bir gün o oyunu oynamaktan sıkılacak. Peki, sonra ne olacak? Oyuncular ne oynayacak? Aslında bu sorunun cevabını, PlayStation Blog tarafından yayımlanan yeni bir yazıda God of War oyununun kreatif yönetmeni olan Cory Barlog verdi. Çünkü bahsettiğimiz yazıda Cory Barlog, PlayStation 4 üzerinde oynamaktan hoşlandığı 8 video oyununu sıraladı. Eğer God of War içerisindeki senaryo ögelerini sevdiyseniz, Cory Barlog ile ortak yönleriniz olabilir. Bu yüzden, Cory Barlog tarafından sevilmiş olan oyunları, siz de sevebilirsiniz.

God of War

God of War yerine farklı bir deneyim yaşamak için

Cory Barlog tarafından önerilen ilk video oyunu Assassin’s Creed Origins oldu. Yönetmen henüz bu video oyununu bitirememiş ama kesinlikle bitirmek istiyor. Diğer oyunculara da aynısını öneriyor. Assassin’s Creed Origins haricinde bir de Horizon: Zero Dawn bulunuyor. Yönetmen Bey, Horizon: Zero Dawn oyununun kusursuz olduğunu ve herkesin oynaması gerektiğini belirtiyor. Bu oyunlar size yetmedi mi?

Eğer yönetmen tarafından önerilmiş oyunlar sizlere yetmediyse, Cory Barlog sizlere Celeste ve Kingdom Come: Deliverance isimli video oyunlarını da öneriyor. Celeste, oldukça zor olan ama oyunculara eğlenceli bir zorluk yaşatan bir video oyunu olarak görünüyor. Kingdom Come: Deliverance ise gerçekçiliği ile God of War yönetmeninin ilgisini çekmiş gibi görünüyor.

God of War

Kendinizi uzaya atın

The Evil Within ve Elite Dangerous isimli video oyunları da yönetmen tarafından önerilen yapıtlar. Shinji Mikami tarafından yapımcılığı sağlanan The Evil Within, Cory Barlog isminin dediğine göre çok benzersiz bir bakış açısına sahip olan bir yapıt. Bu yüzden yönetmen, bu oyunu oynamanızı öneriyor. Elite Dangerous da öneriliyor çünkü oyun tek kelime ile başarılı. Açıkçası, bu yönetmen tarafından önerilen neredeyse tüm oyunları, bizler de severek oynuyoruz.

Her neyse, önerilen son iki video oyunu ise Hellblade: Senua’s Sacrifice ve The Last of Us: Remastered oldu. Açıkçası, bu iki video oyununu oynamamak için hiçbir sebebiniz olmamalı. İki video oyunu da oldukça başarılı ve güzel bir yapıya sahip. Eğer God of War oyunundan vakit bulursanız, listemizdeki tüm video oyunlarına göz atmanızı öneriyoruz.

Etiketler: