2017 ve 2018 senesinin en büyük video oyunlarından olan Fortnite, düzenli içerik güncellemeleri ile birçok şirkete örnek bir video oyunu olurken; anlaşılan o ki şimdi ekip, bu uğraşın sonuçlarını almaya başlıyor. Çünkü yapılan yeni açıklamalara göre Fortnite, 1 yıldan kısa bir sürede 125 milyon oyuncuya ulaşmayı başardı. Tabii böyle bir başarı, Epic Games için milyonlarca, belki de milyarlarca dolar demek. Peki, geliştirici ekip bu parayı nasıl kullanacak? Bu konu hakkında açıklamalar da yapıldı.

Fortnite

Fortnite bu başarıyı 1 senelik bir turnuva ile kutlamaya hazırlanıyor

Epic Games tarafından yapılan açıklamalara göre 2018 ve 2019 senesi döneminde ekip, elektronik spor turnuvaları düzenleyecek ve bu turnuvaların ödül havuzunda 100 milyon dolar ödül bulunacak. Fortnite World Cup isimli bir turnuva düzenlenecek ve bu turnuvanın elemeleri 2018 senesinin sonbahar ayında başlayacak. Fortnite World Cup kazanan kişi ise 2019 senesinin sonlarına doğru belli olacak. Yani bahsetmiş olduğumuz turnuva 1 sene sürecek. 1 senenin sonunda ise 100 milyon dolarlık ödül dağıtılmış olacak.

Bahsetmiş olduğumuz turnuvada Solo ve Duos gibi modlar kullanılacak ve her modun turnuvası, kendisine ait olacak. Bu da demek oluyor ki, bahsetmiş olduğumuz 100 milyon dolarlık ödül de bölünecek. Epic Games ekibi şimdilik bu turnuva hakkında daha fazla bilgi vermedi. Turnuva zaten aylar sonra gerçekleştirilecek. Bu yüzden yeni bilgilerin de önümüzdeki aylarda, belki de Gamescom 2018 sırasında gelmesini bekliyor olacağız efendim.

Etiketler: