Kasım 2018 içerisinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek olan Fallout 76 hakkında bilgi yağmuru devam ediyor. Bu sefer elimize geçen bilgiler ise oyunun beta süreci hakkında. Bu beta sürecinin ne zaman gerçekleşeceği bilinmiyor, Xbox One harici hangi platformlarda olacağı bilinmiyor ama artık bu sürecin, tam sürüme aynen geçirileceği biliniyor olabilir. Çünkü Bethesda, yaptığı açıklamada Fallout 76 oyununun beta sürecinin sıfırlanmayabileceğini söyledi. Yani oyun tam çıkışını gerçekleştirdiği zaman, beta sürecindeki ilerlemeler ana oyuna aktarılabilir.

Fallout 76

Fallout 76 içerisindeki beta ilerlemeleri ana oyuna taşınabilir mi?

Bethesda ekibinin yetkili isimlerinden olan Todd Howard tarafından yapılan açıklamalara göre ekip, oyunlarının beta süreci ile final süreci arasında çok fazla fark olmamasını umuyor. Eğer ekip, beta sürümünü, oyunun tam sürümüne çok yaklaştırabilirse de beta bittikten sonra sunucular sıfırlanmayabilir. Bu da demek oluyor ki, beta sürecine katılmış olan oyuncular, oyunun tam sürümü çıktığı zaman oyuna önde başlayacak.

Todd Howard, sadece Fallout 76 oyununun beta sürecinden bahsetmedi ve oyunun PvP moduna da değindi. Yapılan açıklamalara göre şu an oyun içerisinde 5. seviyeye ulaşmamış olan hiçbir oyuncuyu öldüremiyorsunuz. Oyun buna izin vermiyor. Tabii bu durum henüz kesin değil ve ekip bu kararından vazgeçebilir. Çünkü bu konunun da mutlaka riskleri olacaktır. Öldürülemeyen oyuncular, diğer oyuncuların oyun zevkini kaçırabilir eğer önlemi alınmazsa.

Tüm bunların haricinde, diğer oyuncuların kamplarımıza zarar verebileceğini de öğrendik. Fakat açıklamalara göre diğer oyuncular, kamplarımızı tamamen yok edemiyor. Sadece zarar verebiliyor. Bunun üzerine zaten kampları tamir etmek de oldukça ucuzmuş. En azından Todd Howard öyle diyor. Bunun sebebi ise, kamplara tuzak kurulabiliyor olması. Yani, oyuncular başka oyuncuları kamplarına çekebilir ve tuzak kurabilir. Ayrıca yapılan açıklamalara göre oyuncuların kampları, oyuncular oyundan çıktıktan sonra da yok oluyormuş. Tabii ki oyuna girdiğiniz zaman kampınız oyun dünyasına tekrar ekleniyor.

Etiketler: