Sony ile Bethesda arasındaki kavga bir türlü bitmiyor. Bundan birkaç sene önce PlayStation 4 üzerindeki mod desteği hakkında iki ekip karşı karşıya gelmişti. Bethesda, Fallout 4 ve The Elder Scrolls V: Skyrim gibi oyunlarına Xbox One üzerinde mod desteği kazandırırken, PlayStation 4 üzerinde mod desteği bulunmamıştı. Çünkü Sony, böyle bir şey yapmak istememişti. Şimdi ise Fallout 76 üzerindeki çapraz platform sistemi üzerinden iki ekip karşı karşıya geldi.

Fallout 76

Fallout 76 oyunundan önce iki şirket zaten tartışmıştı

Aslında ekiplerin karşı karşıya geldiğini tam olarak söyleyemeyiz çünkü Bethesda ekibinin yetkili isimlerinden olan Todd Howard, yaptığı yeni açıklamalarda PlayStation 4 konsolunun üreticilerini ve dağıtımcılarını suçladı. Yani Sony. Todd Howard isminin söylediğine göre bahsedilen oyunda çapraz platform desteğinin bulunmamasının tek suçlusu Sony.

Yapılan açıklamalara göre haberimizde adı geçen iki ekip de çapraz platform desteği için iletişimde olmuşlar fakat Sony, “Bunu yapmak isterdik ama şu an böyle bir adım atmamız imkansız.” şeklinde bir cevap ile Fallout 76 oyununun geliştirici ve dağıtımcı ekibine geri dönmüş. Sony daha birkaç gün önce çapraz platform sistemine olan bakış açılarını düzelteceklerini belirtmişti. Ekip şu an böyle düşünüyor ama gelecekte durum değişebilir. Belki bahsettiğimiz oyun için göremeyiz ama 2019 senesinde gelecek oyunlar için bu konsolda da çapraz platform desteği görebiliriz; net olarak bilemiyoruz.

Etiketler:

, ,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster