Video oyunu sektörü şu sıralar biraz karışık. Bu karışıklığın sebeplerinden bir tanesi de Bethesda ile Warner Bros.. Çünkü Bethesda ekibi, Warner Bros. tarafından dağıtımcılığı üstlenilmiş olan mobil Westworld oyunu yüzünden hem geliştirici ekibi, hem de dağıtımcı ekibi mahkemeye verdi. Çünkü bahsettiğimiz mobil oyununun içerisinde Fallout Shelter oyununa ait kodlar bulunuyordu. Peki, Bethesda bunu nereden biliyordu? Çünkü iki oyunun içerisindeki hatalar bile aynıydı. Ayrıca, iki oyunu da aynı stüdyo geliştirmişti.

Warner Bros

Warner Bros. mahkeme konusunda oldukça şaşkın

GamesIndustry.biz ekibine konuşan Warner Bros. sözcüsü bu konu hakkında, “Şirket olarak diğer markaların serilerine saygı gösteriyoruz. Bu yüzden Bethesda tarafından gelen ispatlanmamış suçlamalara oldukça şaşırdık. İki oyunu da geliştirmiş olan Behaviour Interactive ile iletişime geçtik ve oyun hakkında yapılan söylemlerin gerçek olmadığını öğrendik. Behaviour Interactive böyle bir şey yapmadı ve bizler de Behaviour Interactive ekibini böyle bir şey yapması için zorlamadık.” dedi.

Bethesda cephesi ise açmış olduğu davadan henüz vazgeçmiş değil. Bu ekibin isteği, Westworld oyununun tamamen piyasadan çekilmesi, geliştirilme sürecinin tamamen durdurulması, oyunun çöpe atılması ve belli bir miktar para ödenmesi. Fakat karşı taraf şirketten yapılan açıklamalara bakacak olursak, bu mahkeme durumu oldukça uzayacak gibi görünüyor. Gelişmeleri sizlere aktarıyor olacağız.