Bethesda ekibinin farklı diyebileceğiniz bir Fallout oyunu bulunuyor. Bu oyunun adı tabii ki Fallout Shelter ve bu oyun uzun zamandır da piyasada. Fakat yakın geçmişte bu oyuna bir de rakip çıktı. Bu rakip Warner Bros. ve Behaviour Interactive ekiplerinin iş birliği ile ortaya çıkan Westworld oyunu oldu. Bethesda ekibinin söylediğine göre bahsetmiş olduğumuz Westworld oyunu, Fallout Shelter oyunlarının kodunu kullanıyor. Yani evet, ortada ciddi bir suçlama var.

Bethesda

Haklı olan kim? Bethesda mı? 

Peki, ortada nasıl böyle bir suçlama bulunabiliyor? Oyunun geliştiricisi olan Behaviour Interactive, nasıl kodları almış olabilir? Aslında bu sorunun cevabı çok basit. Çünkü Behaviour Interactive ekibi haberimizde bahsettiğimiz iki video oyununu da geliştiren ekip. Yani, Fallout Shelter da Behaviour Interactive tarafından geliştirildi, Westworld oyunu da. Bu konuda ilk olarak Fallout Shelter geliştirilmişti ve Bethesda, kendi oyunlarına çok benzeyen bir oyunu da görünce, kodların çalınmış olduğunu düşündü tabii ki.

Tüm bunların haricinde, Fallout serisinin geliştiricilerinden gelen açıklamaya göre Fallout Shelter oyununun beta sürecinde ortaya çıkmış olan bazı hatalar, bahsi geçen Westworld oyununda da bulunuyor. Tüm bu sebeplerden ötürü de ekip, oyun kodlarının çalınmış olduğunu düşünüyor. Şu an bu konuda net bir kazanan veya kaybeden taraf bulunmuyor. Mahkemenin ne zaman görüleceği de bilinmiyor. Anlaşılan sabır edeceğiz ve bekleyeceğiz. Peki, bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster