Bethesda tarafından bu sene içerisinde piyasaya sürülecek olan Fallout 76 isimli video oyunu şu sıralar birçok oyuncunun kafasını karıştırıyor. Çünkü Bethesda, bu oyun ile farklı bir şeyler denemeye çalışıyor ama bunu bir türlü oyunculara anlatamıyor. Bugün ise ekip verdiği bir röportajda, bu oyunlarından bahsetti ve kafamızda daha fazla soru işareti oluşturdu. Ekipten gelen açıklamalara göre bu oyun, özellikle çevrim içi modu üzerinde herkesin beklediği gibi bir yapıt olmayacak.

Fallout 76

Bahsettiğimiz şirketin yöneticilerinden olan Pete Hines, “Doğruyu söylemek gerekirse Fallout 76, herkesin beklediği gibi bir oyun olmayacak. Günümüzde çevrim içi veya PvP kelimelerini oyuncular duyduğu zaman akıllarına hemen MMO veya insanların sürekli birbirine ateş ettiği video oyunları geliyor. Fakat Bethesda olarak bizler böyle bir şey yapmıyoruz. Bizler, diğer şirketleri taklit eden bir ekip değiliz. Video oyunlarımızda benzersiz şeyler yapmaya gayret gösteriyoruz. Çünkü bizim yapmayı en iyi bildiğimiz şey bu.” dedi konu hakkında.

Açıklamalar, “Oyuncular, Fallout 76 içerisinde kim isterse, o olacak. Bizler oyunda taraf yaratmayacağız. Bu tarafları oyuncular yaratacak. Bir rol mü üstlenmek istiyorsunuz? Üstlenebileceksiniz. Eğer ticaretçi olmak istiyorsanız, olabileceksiniz; keşifçi olmak istiyorsanız, olabileceksiniz. Oyunumuz bunlara izin verecek.” şeklinde devam etti ve sonlandı.

Yapılan açıklamalara bakacak olursak, Bethesda tarafından geliştirilen bu video oyunu gerçekten de biraz farklı olacak. Özellikle ekibin çevrim içi oyun modları hakkında yaptığı açıklamalar, bizlere Sea of Thieves için yapılmış olan açıklamaları bile anımsattı. Oyuncular, bir rolü alacak ve gerisi tamamen oyuncular arasındaki ilişkiler ile alakalı olacak.

Etiketler: