Elite Dangerous oyununun en uzun soluklu hikayesi, The Azimuth Saga, dramatik finaline ulaşmak üzere. Salvation olarak bilinen tartışmalı figür, Thargoid tehdidini herkes için durduracağını iddia ettiği bir süper silahı, Proteus Wave, serbest bırakmaya hazırlanıyor. 9 Ağustos 2022 tarihinde Elite Dangerous: Odyssey için 13. güncellemenin indirmeye açılmasıyla aynı zamana denk gelen destan finali, 2022 senesinin geri kalanında ve sonrasında gelecekte içerik güncellemelerinin önünü açacak.

Thargoid varlıklarına karşı yoğunlaşan savaşa katılmak isteyen tüm komutanlar, Anti-Xeno Conflict Zone ile dolan HIP 22460 sistemine gitmeliler. Bu bölgelerden bazıları, Proteus Wave silahını inşa etmek için ihtiyaç duyduğu zamanı Salvation’ı satın almaya çalıştıkları için Federation, Empire ve Alliance cephelerinden sermaye gemilerine sahiptir. Oyuncular, Salvation’ın Proteus Wave’i oluşturma sürecindeki ilerlemeleri, etkinleştirildiği ana kadar oyun içi yayınlar aracılığıyla güncellenecektir.

Elite Dangerous

The Azimuth Saga, Ekim 2020 içerisinde, terk edilmiş 200 yıllık bir Megaship – Adamastor’un gizemli görünümüyle başladı. Bu aynı zamanda, önümüzdeki 18 ay boyunca, yeni ve giderek daha güçlü bir prototip olan Anti-Xeno silahını kullanarak Thargoid tehdidine karşı bir dizi büyük zaferi denetleyecek olan esrarengiz ve çekişmeli bir figür olan Salvation’ın ortaya çıkışıyla aynı zamana denk geldi. Bir dizi büyük zaferin ardından Salvation, Elite Dangerous oyunundaki üç ana süper gücün desteğini topladı – Federation, Empire ve Alliance.

Ancak son zamanlarda komutanlar, Salvation’ın gerçek kimliği, kişisel tarihi ve etik olmayan araştırma yöntemleri hakkında korkunç ifşaatlar keşfettiler. Buna rağmen, süper güçler Salvation’a bağlı kalmaya ve onun Thargoid tehdidine bir son vereceğine güvenmeye devam ediyor. Elite Dangerous oyununun oyuncuları, oyunun hangi versiyonunu oynarlarsa oynasınlar, The Azimuth Saga’nın finaline tanık olabilirler.

Etiketler: