Ekibimize yeni yazarlar arıyoruz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

E3 2019 sırasında dikkatimi en çok çekmiş olan oyunlar

E3 2019, benim için gayet güzel geçti.

Geçen sene, E3 2018 başlamadan önce sizlere bir takım içerikler sunmuştuk; beklentilerimizden bahsetmiştik. Benzer içerikleri bu sene yoğunluktan ötürü hazırlayamadık ama şimdi ben, E3 2019 sırasında görmüş olduğum, en çok dikkatimi çeken oyunları sizler için sıralamak istedim. Beklentilerimi sunamadım ama en azından bana göre en dikkat çekici oyunlardan bahsedeyim dedim.

E3 2019

İşte en çok dikkatimi çekmiş olan E3 2019 oyunları

İçeriğime başlamadan önce sizi nelerin beklediğinden bahsetmek istiyorum. E3 2019 boyunca gösterilmiş olan tüm oyunlara listemde yer vermemek için dikkatimi çeken tüm video oyunlarını filtreledim ve 10 farklı oyun çıkarttım sizler için. Bu oyunları da en az dikkatimi çekenden, en çok dikkatimi çekene göre sıraladım. Tabii listeme almak istediğim ama sığdıramadığım 1-2 oyun da vardı.

Sıralamama geçmeden önce sizlere 3 farklı oyun sunacağım. Bu oyunlar, listemde ne yazık ki yer bulamayan oyunlardı ama onlardan bahsetmezsem de olmazdı. Yani, bir nevi listemin onur üyeleri oluştu. Bu oyunlar, onur üyeleri, küçük ama kesinlikle dikkatimi çeken yapıtlardı. Listemdeki oyunlara göre kendileri daha az dikkatimi çekti ama dediğim gibi, bahsetmezsem de olmazdı.

Minecraft: Dungeons

Bahsetmezsem, olmazdı

Minecraft: Dungeons

Minecraft ile büyümüş bir insanım. Bu oyunun alfa ve beta süreçlerini dün gibi hatırlıyorum. Ayrıca, Minecraft: Dungeons oyununun temelini aldığı oyun tiplerinden de biraz da olsa hoşlanıyorum. E3 2019 sırasında bu oyunun kısa da olsa oynanış görüntüleri yayımlandı ve bu görüntülerle aslında dikkatimi daha fazla çekmeyi başardı bu video oyunu.

12 Minutes

12 Minutes, ilginç bir video oyunu idi. Belli ki karakterimiz, zaman döngüsünde sıkışmıştı ve hikaye de bu yönden ilerliyordu. Gerek oyundaki kameranın bakış açısı olsun, gerek grafikler olsun, gerek hikaye olsun, gerek de oynanış döngüsü olsun, benim oldukça dikkatimi çekti. Bu oyun belli ki küçük bir yapıt olacak ama yine de ilginç bir deneyim yaşayabileceğimi düşünüyorum bu oyunla.

Planet Zoo

Frontier Developments, geliştirdiği ve desteklediği tüm video oyunları ile saygımı kazanmış bir stüdyoydu. Evet, Jurassic World Evolution biraz hayal kırıklığı idi ama Elite Dangerous ve Planet Coaster gayet eğlenceli idi. Bu durumda da Planet Zoo, yayımlanmış olan yeni görüntüleri ile daha fazla dikkatimi çekmeyi başardı. Hatta bu oyun, bilgisayarım için en çok beklediğim oyunlardan biri.

Microsoft Flight Simulator

Asıl listem

10 – Microsoft Flight Simulator

Microsoft tarafından piyasaya sürülmüş olan uçuş simülasyonlarını da küçükken oynamıştım. Tabii bu oyunları oynarken de havacılığa karşı herhangi bir merakımın olmadığını söylemek isterim. Aslında hala ilgim yok havacılığa karşı ama yine de Microsoft Flight Simulator oldukça dikkatimi çekti. Bunun sebepleri ise oyunda gerçek uydu görüntülerinin kullanılıyor olması, dünyanın boyutu ve kalite idi.

9 – Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununu hiç oynamadım ama işin içine PvE içerikler girdiği an, beni de sayabilirsiniz. E3 2019 sırasında Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine oyununa dair pek bir bilgi verilmedi ama Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununun kalitesini biliyordum. Bu durumda da Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine oyununun aslında başarılı olacağını tahmin edebiliyorum.

8 – Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands, oynayıp da hemen sıkıldığım bir yapıttı. İçimden bir ses, aynı durumun Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint için de geçerli olacağını söylüyor ama bugüne kadar bu oyun için yapılmış olan tüm açıklamalar, yayımlanan tüm oynanış videoları benim dikkatimi çekti. Bana öyle geliyor ki Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands ile yanlış olan şeyler, bu oyun ile iyileştirilecek.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

7 – Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, aslında listemde çok daha yukarıda olacaktı ama E3 2019 sırasında bu oyun için bir oynanış videosu yayımlandı ve ben bu oyuna karşı olan ilgimin bir kısmını kaybettim. Klasik bir serinin en yeni oyunu olmaya hazırlanan Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, yine de dikkatimin bir kısmına sahip. Bakalım, gelecekte bu oyunla neler yaşanacak?

6 – Forza Horizon 4: Lego Speed Champions

Forza Horizon 4: Lego Speed Champions, duyurusu ile en çok eğlendiğim oyundu, daha doğrusu genişletme paketi idi. Zamanında bolca LEGO oyunu oynuyordum ve şimdi böylesine kaliteli bir video oyunu ile LEGO markasının nasıl birleşeceğini çok merak ediyorum. Sanıyorum ki bu satırları yazdığım sırada genişletme paketi aktif oldu ama ne yazık ki öncelikle içeriğimi bitirmeliyim.

5 – Star Wars Jedi: Fallen Order

Tekli oyunculu ve hikaye temelli oyunlar dediğiniz zaman benim otomatik olarak dikkatimi çekebiliyorsunuz. Star Wars evreni ile çok ilgim yok ama evreni biliyorum. Star Wars Jedi: Fallen Order oyununun türünden ötürü de kendisini çok merak ediyorum. EA Play 2019 sırasında yayımlanmış olan 10 küsür dakikalık demo da açıkçası benim bu oyuna karşı olan ilgimi en yükseğe çekti.

Cyberpunk 2077

4 – Cyberpunk 2077

Eminim ki Cyberpunk 2077 oyununun listemde çok daha yukarıda olacağını tahmin ettiniz ama yanıldınız. CD Projekt RED ekibinin oyunlarının temel oynanışı beni hiçbir zaman eğlendirmedi. Evet, oyunların hikayesi gayet başarılıydı, dünya belki de kusursuzdu ama her şey oynanışta bitiyor. Ben yine Cyberpunk 2077 için çok heyecanlıyım ama kesinlikle çok daha heyecanlı olduğum yapıtlar var.

3 – Marvel’s Avengers

İşte o çok heyecanlı olduğum oyunlardan bir tanesi de Marvel’s Avengers. Şu sıralar bu oyuna ait bolca eleştiri var internet aleminde. Bunların sebebi de karakterlerin görünüşünün ve seslerin, filmlerle aynı olmaması ama bu benim 1 gram bile umurumda değil. Anladığım kadarıyla Marvel’s Avengers, yapı olarak Anthem oyununa benzeyecek; çevrim içi bir servis olacak. İlk gösterim, yeterince dikkatimi çekti.

2 – Watch Dogs Legion

Watch Dogs Legion ile oyundaki her NPC, oynanabilir olacak. Bu aslında video oyunu dünyası için çok ilginç bir şey ve benim için de farklı bir deneyim olacak. Yalnız, bu sebepten ötürü oyunun hikayesinin çok güçsüz olacağını düşünüyorum. Açıkçası, oyunda belli başlı bir kahraman yokken, hikayenin ortalama bir seviyenin üstüne çıkacağını sanmıyorum ve bu beni üzüyor; ben hikaye seviyorum.

Gods & Monsters

1 – Gods & Monsters

Gods & Monsters oyununu görene kadar böyle bir oyun oynamak istediğimi bilmiyordum. Bu oyunu E3 2019 sırasında öncelikle direkt olarak Ubisoft şirketinin asıl patronu sundu. Ardından da sahneye oyunun bir geliştiricisi çıktı. Bu sayede de aslında oyunun, eski Assassin’s Creed Odyssey takımı ile geliştirildiğini anladım. Yani, Ubisoft bu oyuna önem veriyordu. Bu, benim dikkatimi oldukça çekti.

Tabii sadece Ubisoft bu oyuna önem veriyor diye Gods & Monsters dikkatimi çekmedi. Dediğim gibi, bu oyunu görene kadar böyle bir şey oynamak istediğimden haberim bile yoktu. Oyun hakkında neredeyse hiçbir şey görmedik ama belli ki bu oyun, The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi bir yapıya sahip olacak ve bu kesinlikle kötü bir şey değil.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir