2015 senesinin başlarında piyasaya sürülen Dying Light, oyuncular tarafından sevilmişti. Parkur ile zombi temasını bir araya getirmiş olan bu video oyunu, geliştirici ekibi tarafından da çok güzel bir şekilde desteklenmişti ki, günümüzde de desteklenmeye devam ediyor. Oyun için ücretli ve ücretsiz, sayısız ek paket görmüştük. Tabii nereye kadar? Bir noktadan sonra artık karşımıza Dying Light 2 çıkmalı ve söylentilere bakacak olursak, bu oyun E3 2018 sırasında karşımıza çıkabilir.

Dying Light 2

Şimdi sizlere sunacağımız bilgi, bir internet sitesi tarafından rapor edildi ama bu internet sitesi, daha önceden serinin ilk oyununun erteleneceğini doğru olarak rapor etmişti. Seneler önce yani. Şimdi ise aynı internet sitesi, Techland ekibinin açık bir şekilde Dying Light 2 isimli video oyunu üzerinde çalıştığını ve bu oyunun da E3 2018 içerisinde gösterileceğini söylüyor.

Dying Light 2 söylentileri gerçek olabilir mi?

Bahsetmiş olduğumuz internet sitesi, “Birçok bağımsız kaynakla, eski ve şimdiki Techland çalışanları ile görüştüm ve şirketin, oyun üzerinde çalıştığını öğrendim. Şu an stüdyo, çok kaliteli bir tanıtım videosu oluşturmaya çalışıyor. Çünkü bu video, E3 2018 sırasında gösterilecek. Ayrıca, serinin ilk oyunu için gelecek olan Bad Blood genişletme paketinin; hem ilk oyuna, hem de ikinci oyuna çıkma ihtimali de bulunuyor.” diyor bu konu hakkında.

Peki, oyunun geliştirici ekibi, neden ikinci oyunu duyurmak için bu kadar bekledi? Söylentilere göre serinin ilk oyunu hala aktif bir şekilde oynandığı için ekip, o oyunu desteklemeyi tercih etti. Belli ki oyuncu sayısı da biraz düşünce, ikinci oyunun duyurulma vaktinin geldiği anlaşıldı.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster